Dobrovolnictvo na konci duhy

Prague Pride a její bohatý program se blíží a Prahu rozzáří nejen barvy duhy. Pride Village na Střeleckém ostrově, Pride House, Pride Club, mezigenerační program, výstavy, přednášky, párty, duhový průvod! Bez přispění dobrovolníků by se vše dalo zvládnout jen těžko, lépe řečeno nedalo. Při Prague Pride tedy na konci duhy nehledejte hrnec zlata, ale dobrovolnictvo. Všem jim za to patří velký dík!

Organizovat takto rozsáhlou akci, která se odehrává simultánně na několika místech po několik dní je velmi náročné. Koordinovat pak vedle stálého týmu ještě na 500 dobrovolníků*dobrovolnic, jak zkušených, tak nově příchozích, může být velký chaos. Prague Pride už druhým rokem pro organizaci dobrovolnictva využívá aplikaci OnSinch. Ta při práci s dobrovolnictvem umožňuje veškeré plánování i komunikaci obstarat pouze XX koordinátorům a dobrovolnictvu dává skvělou možnost se zapojit, jak zrovna může. Díky chytrému a flexibilnímu řešení, se totiž dobrovolnictvo může hlásit třeba jen na dvě hodiny a i taková pomoc se počítá!

V loňském roce se během Pride konalo na 150 akcí, letos nás čeká dokonce 190. Pomoc dobrovolnictva tak bude klíčová. Na samotném duhovém průvodu bude potřeba přes 120  lidí, kteří pomohou s jeho organizací a děním okolo. 


Mimochodem, do dobrovolnického týmu Prague Pride se můžete registrovat během pár sekund na portálu www.pragupride.sinch.cz a stát se tak cennější než hrnec zlata!