Buď Prague Pride! Kup si originální náramek a podpoř společné festivalové aktivity

Buď Prague Pride! Kup si originální náramek a podpoř společné festivalové aktivity

Návštěvníci*e letošního festivalu mohou vybírat z více než 150 akcí. Naprostou většinu z nich nabízíme zdarma. Bezplatných je přes 80 % akcí, což je pro neziskovou organizaci obtížný úkol. Aby tomu tak mohlo být i do budoucna, potřebujeme zapojit co nejvíce dárkyň*ců.

Potřebujeme tvoji pomoc!

Sponzorské dary pokrývají náklady festivalu sotva z jedné třetiny, zbytek řešíme z různých zdrojů a je to čím dál těžší. Proto jsme do letošního merche přidali novinku – dobrovolnou vstupenku. Má podobu textilního náramku, které jsou pro festivaly typické. Ten náš je ovšem duhový! Jeho koupí přispěješ do rozpočtu Prague Pride a pomůžeš nám tak financovat festival a všechny s ním spojené aktivity.

Každá legrace něco stojí, i ta kterou zažiješ na našem festivalu. Pomoz nám zachovat podobu festivalového týdne, díky kterému máš jedinečnou možnost přihlásit se ke svým lidským právům. Chceme být pořád festivalem pro všechny.

Proč mají být akce zadarmo?

Protože peníze jsou bariéra. Zdá se to směšné, ale i symbolické vstupné rozhoduje o tom, že se na festival někteří lidé nevypraví. Nejsou to přitom jen ti s omezeným rozpočtem. Hodně lidí váhá, jestli na festival jít. Objevují např. svou identitu nebo chtějí k tématům festivalu jen nezávazně „přičichnout“. Absence vstupného usnadňuje volbu – doslova na způsob „za zkoušku nic nedám“.

Kde dobrovolnou náramkovou vstupenku koupím?

  • V oficiálních stáncích s festivalovým merchem. Cena ve stánku je 50 Kč.
  • U našich duhových hlídek – dobrovolnictva s kasičkami, které budete potkávat po celou dobu festivalu. Náramek dostanete, když přispějete aspoň 50 Kč.

Jak poznám duhové hlídky?

Na důvěře, kterou do nás vkládáte, nám záleží. Pověřené dobrovolnictvo poznáš podle naši oficiální visačky, kterou budou mít viditelně na krku, a podle certifikovaných zapečetěných kasiček. Ty budou odpečetěny až na městském úřadu. Celý výtěžek pak bude připsán na účet festivalu.
 
Pořadatelem ohlášené sbírky Prague Pride, miluji tě! je Prague Pride z. s.

Náramek už mám, co teď?

Buď vidět! Sdílej fotku s náramkem, označuj profily Prague Pride a nezapomeň přidat hashtag #PraguePride2022 a #heartmatters. Ten symbolizuje 8 miliard lidských srdcí, která bijí po celém světě, a navazuje tak na srdce v našem novém logu vyjadřující lidskost, vzájemnou lásku a život.

Můžu festivalu pomoct i jinak? Jasně, tady jsou další možnosti:

  • Nákupem našeho cool a udržitelného merche na oficiálních stáncích. Od tašky z bio bavlny, po speciální edici Pride ginu. Vyberou si všichni.
  • Skleničkou (nebo lahvičkou) Prosecca by Pride nebo jiného festivalového vína z našich stánků
  • Přímým zasláním daru: www.darujme.cz/projekt/583.
  • Sobotním vstupem do Partnerské zóny na Letné. Pokud si chceš Letnou pořádně užít, dávka pohodlí navíc rozhodně neuškodí.

Ochutnávka našeho oficiálního merche

U našich oficiálních merch stánků ve Village i v sobotu na Letné koupíte například krásná trička z biobavlny odpovídající standardům Fair Wear Foundation (450 CZK), tašku z fairtradové biobavlny (350 CZK), benefiční kalendář LGBT+ komunitního centra (350 CZK), duhové ponožky (200 CZK), fairtradová bio káva mamacoffee (120 CZK) nebo skleněnou láhev na pití (400 CZK) a mnoho dalších drobností a vlajek.