Dobrovolnictví

Mladá žena s týmovou visačkou nesoucí vlajku na tyči.
Foto: Milan Mošna

Nepostradatelnou součástí festivalu Prague Pride je dobrovolnictvo. Nebýt jeho skvělé práce a vysokého nasazení, nebyl by festival Prague Pride takový, jaký ho máme rádi. I ty se můžeš stát součástí našeho týmu a přispět k tomu, aby festival proběhl hladce. Navíc se u toho seznámíš s partou supr lidí a navážeš nové kontakty a přátelství.

Jak na to? Založ si profil v naší databázi dobrovolnictva a dle svých možností se přihlas na směny.

S čím je potřeba pomoct? 

Nejvíce šikovných lidí potřebujeme během sobotního průvodu. Využijeme jich desítky: Nesou vlajky, dohlížejí na bezpečnost, řídí skupiny, udržují rozestupy, apod. Bez pomoci dobrovolnictva by se také neobešla Pride Village, kterou pomáhá stavět/uklízet, a nezbytné je také v Pride Parku na Letné.

Dobrovolnictvo nám dále pomáhá s duhovou výzdobou, průzkumem návštěvníků, prodávat ve stánku, půjčovat deky a sportovní vybavení, roznášet plakáty, starat se o vystupující a hosty a mnoho dalšího. Nemálo se jich také uplatní jako pomocné ruce produkčního týmu.

S čím nám pomůžeš je jen na tobě. Vybereš si podle toho, na co se cítíš a kdy máš čas. Pokud nechceš dělat žádnou ze zmíněných pozic, nevadí, stoprocentně pro tebe najdeme jiné uplatnění. Stačí se ozvat a dobrodružství, jedinečné zážitky a skvělý pocit ze smysluplné pomoci jsou zaručeny.

Vypsané pozice

V některých případech vypisujeme také konkrétní dobrovolnické pozice. Většinou jde o práci, kterou je třeba dělat systematicky a ještě před festivalem a vyžaduje větší zodpovědnost a samostatnost. Je to skvělá příležitost pro lidi, kteří chtějí uplatnit svůj talent nebo třeba hledají příležitost, jak získat nové pracovní zkušenosti. 

Takové pracovní pozice najdeš vypsané na stránce Kariera.

Etický kodex

Aby spolupráce s dobrovolnictvem nepřinesla víc škody než užitku, řídíme se všichni několika pravidly a zásadami. Shrnuli jsem je v dobrovolnickém etickém kodexu: