Workshop pantomimy s neslyšícími queer performery*kami

Připoj se k našemu jedinečnému workshopu pantomimy, který vedou profesionální performeři*ky – Róza, studentka HAMU, a Sergey, původem z Ukrajiny, který se pantomimě věnuje celý život.

Tento workshop je nejenom příležitostí objevit umění vyprávění příběhů beze slov, ale také seznámit se se světem neslyšících. Budeme společně zkoumat jazyk těla, gesta a queer expresivitu, abychom objevili nové způsoby vyjádření a porozumění. Naše interaktivní setkání bude plné inspirace, sdílení a vzájemného učení bez mluveného jazyka. Účastnictvo bude rozděleno do dvou skupin, aby všichni měli možnost poznat styl výuky obou vyučujících.
Akce je vhodná jak pro slyšící, tak neslyšící zájemkyně a zájemce, protože bude bez verbální komunikace.

Hoststvo
Sergey Radzyievskyi – neslyšící performer pantomimy, herec a cestovatel. V Praze žije od roku 2022, kdy na Ukrajině začala válka. Momentálně se učí český znakový jazyk a psanou češtinu. Aktivně se zapojuje do spolku Duha pro neslyšící, kde má na starosti zábavní eventy.

Róza Hromádková – divadlu a vystupování se věnuje z celého srdce. Momentálně studuje na HAMU a občas také spolupracuje s JAMU. V minulosti již vystupovala v několika svých představeních. To, že neslyší, jí nic nebere, ale naopak dává. Má možnost vyjadřovat se tělem a vnímat svět okolo sebe více vizuálně.

Vstupné – dobrovolné

Přístupnost – akce je vhodná i pro děti a náctileté, bezbariérová

Vibe check – komorní akce (akce do cca 30 lidí), tichá (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatním účastnictvem, možnost sezení, vnitřní prostor

Pride House – Galerie

Štěpánská 35