Queer Podcast Day

A o čem se běžně bavíte u vás doma? Toto odpoledne bude patřit populárním podcastům, v nichž se budou probírat queer témata tak, jak byste si přály*i o nich mluvit se svou rodinou. Nic není tabu a ze všeho se dá udělat podcast. Přijď na live verze svých oblíbených podcastů, které o rodině budou přímo hovořit, nebo nám alespoň tu rodinou pohodičku svými postřehy navodí.

Odpolednem bude provázet Tomáš Pacovský, moderátor Radia Wave.

15:00 Úplně normální

Podcast o vztazích dvou kluků, kteří spolu chodí, žijí a plánují společnou rodinu. V každém díle se zaměřují na téma, které aktuálně prožívají. Diskutují o manželství pro všechny, víře a ateismu ve vztahu, žárlivosti a dalších aspektech partnerského života.

Díl natáčený na Queer Podcast Day se zaměří na téma plánování vlastní rodiny. Podělí se s posluchačstvem o to, jak se rozhodli založit rodinu, jaké vzory přijali ze svých rodin a také o překážky, které je při realizaci společného snu čekají.

16:00 V Tranzu

Každý trans příběh je jedinečnou, nesmírně bohatou, trnitou i krásnou zkušeností – cestou k sobě. Cestou, která odkrývá pravdu jak o nás samých, tak i o okolí, ve kterém žijeme. Lenka Králová, autorka populárního podcastu V Tranzu, si se svým hoststvem bude povídat o přijetí i nepřijetí, o boji i poddání se, o strastech i radostech, o lásce i nenávisti – prostě o všem možném, s čím se trans lidé ve svých neobvyklých životech potýkají. I v live verzi se můžeš těšit na zdravou dávku upřímnosti a inspirace. Lenka nás zavede do světa, kde být trans není pastí, ale příležitostí.

17:00 Buchty ft. Kaadell

Buchty jsou podcast Zuzany Fuksové a Ivany Veselkové o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Žádné téma není nedůležité a žádného tématu není potřeba se striktně držet. Podcast, který je potřeba si pustit nejen do uší, ale hlavně do duší.

Na svůj live podcast ve Village si Zuzana s Ivanou pozvaly Davida. David aka Kaadell je obecně sympatický a hot člověk, milovník minotaurů a ironie.

17:50 Gay Guys

Gay Guys podcast otevírá svět LGBT+ lidí všem, kteří chtějí naslouchat. Za rok a půl jeho existence vyšly desítky epizod, představila se řada hostů*ek a posluchačstvo zavedl do mnoha zajímavých končin LGBT+ světa. Nejžhavější novinkou je rozdělení podcastu na dva. Nyní si můžeš vybrat a poslouchat přesně to, co tě zajímá. Gay Guys může poslouchat i tvoje babička, je plný témat zdravotních, vztahových, legislativních a přináší příběhy ze života. Kinky Guys je jeho peprným mladším bratrem.

V epizodě naživo si Martin bude povídat s Radkem a Petrem, kteří adoptovali syna a jsou duhová rodina. Jak se jim žije? Co musí řešit jako stejnopohlavní pár vychovávající dítě a žijící v menší obci? Jak se daří Matoušovi? A jak je vnímá okolí? Není to skvělé, že malý Matouš má dva milující táty, i když zákon a český stát to stále vidí jinak?

Máš-li konkrétní otázky, co by tě zajímalo, neváhej je poslat na adresu martin@gayguys.cz. Martin se na své publikum moc těší!

SPOTIFY: Gay Guys
IG: @gayguys.cz

18:40 Teplomet

Podcast teplomet je bezpečným místem plným péče a sounáležitosti. Jsou tři – Psycholožka, Fracek a Boomer. Jazykem srozumitelným všem generacím i identitám se svým hoststvem vyprávějí o životě a zkušenostech v rámci kvírnes. Co na srdci to na jazyku, bez filtru, s radostí, vtipem i vážností, s motivací dělat ze světa míň strašidelný místo, sdílením a teplem.

Autorstvo
Bára // psycholožka. Mám nějaký vzdělání, ale hlavně mám (teplý) zkušenosti. A tak o nich mluvim. S otevřeným srdcem a péčí. Jsem lektorka, edukuju a nejvíc ráda pracuju s dospívajícíma. Jsem součástí @pluskolektiv@jsme.slovem a tak chci i skrze teplomet vytvářet další bezpečnej prostor. Jo a znám spoustu výborných lidí, který chci aby bylx slyšet – to mě baví nejvíc, společný tvoření, srozumitelným jazykem, pro všechny, co potřebujou trochu tepla.

Nika // fracek z gymplu. Moc bych si přála, aby Teplomet mohl být bezpečným prostředím pro ty, co ho jinde nenalézají, aby přinesl hřejivá slova těm, co je potřebují, a předal smysl těm, co doteď nechápali, že queer lidé jsou všude okolo a potřebují být vyslyšeni. Máme co říct a nebojíme se to zakřičet!

Pavel // boomer. V „civilu“ režisér, scénárista, ale to tady nehraje roli. Spoustu queer věcí nevim, takže se budu ptát. Spoustě dnešním slovům už nerozumim, takže si je nechám vysvětlit. Abych jejich význam mohl poslat dál. Jsem nejenom boomer, ale taky táta, co má děti. Mít rodinu je skvělý. Ale vidět, že někdo vašim dětem ubližuje, mi dost nedělá dobře. A beru to tak, že sme všichni jedna rodina a ubližovat někomu jenom proto, že se cítí jinak, než někdo tupě nalinkoval, mi přijde debilní. Zbytečný. Smutný. Takže bych s tím rád pomohl něco udělat.

19:30 Studio N live

Podcast Studio N přináší každý den původní informace, nové pohledy na věc i jízlivé poznámky. A tentokrát může být u natáčení i publikum. Redaktoři Deníku N Filip Titlbach a Vítek Svoboda pokládají dotazy hoststvu všeho druhu.

Nezávislý Deník N založený na podpoře předplatitelů*ek vychází na webu denikn.cz i v tištěné verzi. Nabízí zpravodajství v souvislostech, analýzy, reportáže, rozhovory a komentáře. V rámci Edice N vydává knihy se společenskovědní tematikou.

Vstupné – zdarma

Přístupnost – akce je vhodná i pro náctileté, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – možnost sezení, venkovní prostor

Trigger warnings – zkušenosti s diskriminací, homofobií, bifóbií, afóbíí a transfobií

Pride Village – Stage