Pride Village

V příjemném prostředí Střeleckého ostrova se během festivalu pořád něco děje. Když se stavíte v líném letním odpoledni, můžete sledovat program na stagi, zapojit se do aktivit na trávníku, zapinkat si s partou na hřišti, nebo jen tak posedět ve stínu pod stromy na břehu řeky. Je jen na vás, jestli si k tomu dopřejete pěkně vychlazené pivo, kávu připravenou přesně tak, jak to máte rádi, nebo se ztratíte ve třpytkách limitované edice růžového Pride ginu. Pokud do Village dorazíte až večer, ostrov ožije a promění se v pulzující prostor plný rytmů, zábavy a letmých setkání. Ve 22 hodin musí jít kvůli nočnímu klidu Village spát, ale dění se přesouvá do uzavřeného sklepního Pride Clubu na jižní straně ostrova, s omezenou kapacitou.

Každý den v Pride Village má své téma

Pondělí – slavnostní zahájení duhového týdne
Úterý – Village bude přes den patřit dětemvečer dragu
Středa – proběhne ve znamení sportubeatů Let It Roll
Čtvrtek – přinese novinku – queer podcasty, a to ve speciálním Pride vydání!
Pátek – je malá sobota, a tak přijdou na řadu pikniky a tanec
Neděle – do Village se vrátíme opět v neděli, abychom znovu nabrali síly na velkém závěrečném pikniku, ke kterému nám budou hrát akustické kapely

Otevírací doba Pride Village:

pondělí 5/818:00-22:00
úterý 6/8 – pátek 9/815:00-22:00
sobota 10/8všichni jsme v průvodu a na Letné
nedělě 11/812:00-21:00

Po celý týden bude k dispozici půjčovna sportovních potřeb a hřiště i tradiční bezplatné anonymní testování HIV a další sexuálně přenosné nemoci, které zajistí Česká společnost AIDS pomoc.

Špici ostrova s výhledem na Karlův most obsadí tržiště informací a senzací, kde se můžete seznámit s prospěšnými projekty neziskovek nebo se jen tak pobavit. Přijďte se například dozvědět, co znamená přelomový výrok Ústavního soudu o zrušení kastrací trans lidí, jak se žije queer seniorstvu, co dělat proti předsudečnému násilí nebo jak si zajistit konsent. Ze stánku spolku Logos si budete moci odnést duhový růženec a poradna Jsme fér bude vysvětlovat, co pro páry stejného pohlaví a jejich děti znamená parlamentem nedávno schválené “partnerství”.

Naladit se na Prague Pride vibes vám pomůže neodolatelný festivalový merch. Neblouděte zbytečně po ostrově, rovnou pro něj zamiřte do stánku Queershopu.

U vody vyhládne, a proto bude ve Villagi nabídka občerstvení, které uspokojí skutečný hlad i všetečné chutě. Těšte se na street food, zmrzlinu, prosecco, pivo Proud i vodku Absolut.

Pride Village vítá všechny od nuly do sta let. Těm nejmenším a jejich rodičům letos nabídne vylepšené zázemí. Návštěvu jim zpříjemní přebalovací pult umístěný blíže hlavnímu dění, zásoba dětských vlhčených ubrousků a mikrovlnka k ohřátí svačinky.

Pokud se stane nehoda nebo jiná nepříjemnost, pomůže vám zdravotnický tým, který má základnu v backstagi.

A když toho na vás najednou bude prostě moc, vyhledejte útočiště v Pride HideOUT. Je to zóna klidu, ticha a polštářů, kde můžete popadnout dech. K dispozici jsou například špunty do uší i rozhovor s krizovým interventem*kou, který vám pomůže hodit se zpátky do pohody.

Přístupnost:
Střelecký ostrov je přístupný bezbariérově prostřednictvím výtahu. Bezbariérová toaleta je umístěna ve veřejném WC v pilíři mostu směr Národní Divadlo, dvě další mobilní bezbariérové toalety jsou pak umístěny pod pilířem mostu směr Újezd. Domácím mazlíčkům je vstup povolen.

Pondělí 5/8

Úterý 6/8

Středa 7/8

Čtvrtek 8/8

Pátek 9/8

Neděle 11/8