Jak se chránit před HIV pomocí PrEP? Nenajdeš=Nepředáš!

Beseda/přednáška na téma, jak se chránit proti HIV v moderní době. Věnovat se budeme především problematice pre-expoziční profylaxe, známé jako PrEP. V úvodu akce představíme kampaň Nenajdeš=Nepředáš (česká verze mezinárodní kampaně U=U). Tato kampaň je součástí širšího konceptu léčby jako prevence, kdy užívání antiretrovirových léků představuje další způsob prevence přenosu HIV. Přednáška bude interaktivní díky programu Mentimeter.

Doby, kdy ochrana proti HIV znamenala v lepším případě kondom a v horším úplnou sexuální abstinenci, jsou naštěstí pryč. Ačkoliv je HIV stále nevyléčitelná infekce, umíme ji velmi efektivně léčit a disponujeme celým arzenálem účinných zbraní, jak zabránit už samotnému přenosu viru. Jednou z nich je již zmíněný PrEP. Kolik dnes PrEP stojí a kdo mi ho může předepsat? Musím ho užívat každý den? Nezpůsobí mi vznik rezistentního viru? A jak je to s injekčním PrEPem? Proč si nechodit pro PEP až po riziku? A co na to játra? Na tyto a další otázky během besedy/přednášky odpovíme.

Moderuje
Martin Voříšek – lektor České společnosti AIDS pomoc

Host
MUDr. Marek T. – lékař

Vstupné – zdarma

Přístupnost – akce je vhodná i pro náctileté

Vibe check – komorní akce (akce do cca 30 lidí), tichá akce (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatním účastnictvem, možnost sezení, vnitřní prostor

Trigger warnings – boj proti stigmatizaci HIV/AIDS

Pride House – Sál v 5. patře

Štěpánská 35