Dvě matky a jeden otec v neslyšící duhové rodině

Přijď si poslechnout neobvyklou a inspirativní debatu o surogátním mateřství v queer neslyšících rodinách! Dvě rodiny – pět maminek a dva tátové a všichni jsou neslyšící. Dozvíš se, jak tato jedinečná komunita tvoří a rozvíjí rodinné vztahy napříč tradičními hranicemi. Je to cesta plná lásky, která nám ukáže, že skutečná rodina se formuje z více než jen biologických vazeb a že rodina může mít i jinou podobu než jedna (slyšící) máma a jeden (slyšící) táta.

Připoj se k nám a objev, jaké bohatství přináší různorodost do našich životů. Akce je přístupná jak neslyšícím, tak slyšícímu obecenstvu; na místě bude zprostředkováno tlumočení do mluvené češtiny.

Moderuje
Viktor Čermák – neslyšící student oboru jazyky a komunikace neslyšících na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a moderátor Tichých zpráv v organizaci Tichý svět. Momentálně se zabývá lingvistikou znakových jazyků a kulturou neslyšících. Pochází ze Slovenska, ale v patnácti letech se přestěhoval kvůli studiu do Prahy, kde žije dosud.

Hosté
Michal Brhel – angažuje se v boji za lidská práva ve spolku Duha pro neslyšící a je učitelem matematiky na škole pro neslyšící. Sám je členem LGBT+ neslyšící komunity a nedávno se stal tatínkem krásného syna, který má dvě maminky.

David Jorda – aktivně se zapojuje do boje za lidská práva ve spolku Duha pro neslyšící a zároveň působí jako učitel protetické technologie v oboru Asistent zubního technika. Kromě toho je zástupcem ředitele střední školy pro neslyšící v pražských Radlicích. Je členem LGBT+ neslyšící komunity a je hrdým otcem tří úžasných dětí, které vychovávají dvě maminky.

Vstupné – dobrovolné na podporu tlumočnictva

Přístupnost – akce je vhodná i pro děti a náctileté, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – komorní akce (akce do cca 30 lidí), tichá akce (bez hlasité hudby, křiku apod.), možnost sezení, vnitřní prostor

Pride Life – Dřevák

Karoliny Světlé 286/18