We Are Family: Oficiální zahájení festivalu Prague Pride

Prague Pride trvá jen jeden týden, a proto na nic nečekej a užívej si ho už od prvních minut! Tématem letošního festivalu je RODINA, takže se připrav, že to bude velká rodinná sešlost, na které se ale všichni radují, těší ze společného setkání (leckdy po dlouhé době nebo dokonce po letech) a nikdo nikoho nesoudí. Ať už to máš doma v rodině se vztahy jakkoli, věř, že na pridu najdeš svou skutečnou rodinu, milující a bezpodmínečně přijímající. We are family!

Zamiř do Pride Village na Střeleckém ostrově hned po práci, ať se naladíš na duhový vibe a máš čas vychutnat si drink s přátelstvem, nakoupit festivalový merch a další nezbytnosti ve stánku Queershopu, nadělat si rozesmátá selfíčka a mrknout se i na špici ostrova do stánků spřátelených neziskovek.

Program na stagi začíná už v 17:30 a postará se o to, aby nálada byla prostě top. Večerem bude provázet šéfka Radia Wave Bára Šichanová a všestranná umělkyně Just Karen. Dění na stagi bude tlumočeno do českého znakového jazyka. Mrkni níž na lineup!

Střelák musí jít v 22 hod kvůli nočnímu klidu spát. Pro ty, kteří chtějí pokračovat dále, máme opodál připravený Pride Club – místo klubových večírků, kde jsou všichni vítáni s otevřenou náručí. Po slavnostním zahájení zde vypukne zahajovací party. Pozor, kapacita je omezena! Na zahajovací afterparty v Pride Clubu je nutné si koupit vstupenku zvlášť.

Vstupné – 220 Kč v předprodeji do 4. srpna 20:00, 300 Kč na místě

Vstup zdarma ZTP s průkazem + 1 doprovod. Stačí přijít na místo a předložit průkaz.
Vstup zdarma pro občanstvo Prahy 1. Přijď a ukaž občanku s adresou trvalého pobytu nebo se vytas nájemní smlouvou a občankou.

Lineup

17:15
Tasya

Tasya (ona/oni) je pražská audiovizuální umělkyně, světelná designérka a dýdžejka. Ve svých setech rádi rozvíjí vše podivné a skákavé, mísí žánry a noří se hluboko do studia emocí. Breakbeaty pro zlomená srdce. Tasya je součástí Lunchmeat Studia a Lunchmeat Festivalu a hudební kurátorkou Queer filmového festivalu Mezipatra.
IG: @tasya.jpeg SoundCloud: https://soundcloud.com/infameradio/vitamin-wtasya https://soundcloud.com/hitasya

19:00
Mother by Lil Autotune

Ve 30 minutové performanci/DJ setu Lil Autotune prožiješ gender euforii, smršť vjemů a statementů vztahujících se k současné situaci trans lidí v Česku. Oslavíme Matku Pridu, trans ženu Marshu P. Johnson a další mateřské figury naší komunity. Protože naše komunita je naše zvolená rodina, naše identita je posvátná a naše těla patří nám!

Lil Autotune je DJka a profesionální ikona. V současné době pořádá Estrogun, party a safe space pro všechno trans královstvo.
IG: @autotune.simon.autotune SoundCloud: https://soundcloud.com/lilautotune100

Vystoupí hoststvo, přátelstvo a matky:
Daniela Špinar @danielaspinar
Zoe Black @zoeblack_official
Dev Saints @devsaints
Jaden Lemmens @jaden_lemmens
Maddie FKA Metaxa @metaxawashere

“No pride for some of us without liberation for all of us.” – Marsha P. Johnson

“Everybody needs a mother. Some of us get one who loves us enough, who does more or less the right thing. Others of us decide to become the mother we didn’t have.” – Crystal LaBeija (first house mother)

“I own my body. My body is not a political playground. It’s not a place for legislation. It’s mine and it’s my future.” – Samirah Raheem

19:40
Nora Heart Attack

Tanečnictvo z Imperial House of Waacking Czech Chapter – mezinárodního tanečního uskupení založeného pionýrem tanečního stylu Waacking Tyronem Proctorem, založilo v roce 2018 taneční rodinu House of Nora, kterou budují dodnes. House of Nora je komunitou sdružující všechny disco lovers, party groovers a fashion hunters bez ohledu na jejich vyznání, etnickou příslušnost nebo výši podpatků. Každá Nora je autentickou bytostí, která září na tanečním parketě i mimo něj a všechny dohromady tvoří třpytivou zvolenou rodinu.

House of Nora je významnou součástí nejen české, ale i světové Waacking scény posledních let. Je to už pět let, co Nory roztančily Střelák poprvé. Tvoje každoroční dávka atmosféry undergroundových gay clubů 70. let Los Angeles bude tentokrát nemilosrdně krátká, ale o to intenzivnější. Připrav se na Nora Heart Attack! Přehlídka outfitů, které budou hot AF, pekelně žhavé disco od DJ Jeffology a eurofii, která nejde popsat slovy.
IG: @house_of_nora__ @ihow_czech

20:50
Lazy Flow (FR)

Pro francouzského producenta a DJ Lazy Flow není tanec žádnou triviální záležitostí. Je to náročné umění, které do žánru vnáší krásné šílenství, propojuje všechny taneční styly napříč historií a je jednosměrnou letenkou do budoucnosti dokonale odrážející to, čím se jeho generace stává. Jako milovník Ballroomu i vášnivý vyznavač hip-hopu, gala a afro housu si mistrně pohrává se zvuky afrického kontinentu, východního pobřeží USA, Jižní Ameriky a Karibských ostrovů. Přitom promlouvá k genderově fluidní, rozmanité mládeži a činí tak tím nejuniverzálnějším, nejpodmanivějším jazykem: jazykem energie.

Jeho tajemstvím je dokonalé ovládnutí rytmů zděděných po průkopnících stylů jako house, Ballroom (na jeho teritorium má nárok jako nikdo jiný), Baile Funk, UK Bass, Bouyon a Shatta. Tato technická virtuozita kombinovaná s tvrdou každodenní prací ve studiu dodává jeho vystoupením cosi dráždivého, vzácného, náročného i sjednocujícího.

Set Lazy Flow je naprosto elektrizující, povědomý, snadno poslouchatelný a úžasně matoucí.

Vždy, když se zdá, že se v hudbě nic neděje, objeví se jakoby odnikud jedinečný a nečekaný fenomén, černá labuť. Lazy Flow je jedním z nich. Nenech si ho ujít.

Střelák musí jít v 22 hod kvůli nočnímu klidu spát, ale party jede dál! Jen se na Střeleckém ostrově přesuneme na jeho druhý konec, kde v prostorách KKafe naplno rozjede beaty Pride Club – místo klubových večírků, kde jsou všichni vítáni s otevřenou náručí. Po slavnostním zahájení zde vypukne zahajovací party, která posviští až do rána. Na zahajovací afterparty v Pride Clubu je nutné si koupit vstupenku zvlášť.

Vstupné – 220 Kč v předprodeji do 4. srpna 20:00, 300 Kč na místě
Vstup zdarma ZTP s průkazem + 1 doprovod. Stačí přijít na místo a předložit průkaz.
Vstup zdarma pro občanstvo Prahy 1. Přijď a ukaž občanku s adresou trvalého pobytu nebo se vytas nájemní smlouvou a občankou.

Přístupnost – akce je vhodná i pro náctileté, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – velkokapacitní akce (více než 200 lidí, vysoká možnost fyzického kontaktu), hlasitá akce, venkovní prostor

Trigger warnings – blikající světla

Pride Village – Stage