Teplý Znakokahoot: výuka queer znakového jazyka a hry se znaky

Přijď na náš Teplý Znakokahoot! Tato akce spojuje výuku queer znakového jazyka a hravé interaktivní hry s inkluzivními znaky. Neumíš znakový jazyk? To vůbec nevadí, naučíme tě úplné základy a něco teplého k tomu.

Prozkoumej svět znaků LGBT+ komunity a objev jejich významy i použití v různých kontextech. Zahrajeme si Kahoot hry se znaky: připrav se na zábavné a interaktivní kolo hry Kahoot, kde budeš moci vyzkoušet své znalosti queer znakového jazyka a dalších znaků, které ti předáme na našem minikurzu. A když komunikace mezi námi bude váznout, nezoufej, na místě bude k dispozici tlumočník nebo tlumočnice, kteří nám ve všem udělají jasno.

Hostující
Matěj Čipera – vedoucí Tichých zpráv (zprávy v českém znakovém jazyce) a lektor českého znakového jazyka v organizaci Tichý svět. Ve volném čase se věnuje osvětové činnosti ve spolku Duha pro neslyšící, kde je členem dvou pracovních skupin – organizuje zábavní eventy a pracuje na výzkumu inkluzivního znakového jazyka.

Karolína Hrdinová – sama vychovává svého malého slyšícího syna. Minulý rok se připojila ke spolku Duha pro neslyšící, kde se angažuje v pracovní skupině pro volnočasové akce pro queer neslyšící.

Jakob Kreuziger – formální zástupcem spolku Duha pro neslyšící, který zároveň zastává roli zástupce v pracovní skupině Festivaly a propagace. Je studentem na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde se věnuje lingvistice a studuje také tlumočnický modul v oboru Jazyky a komunikace neslyšících. Mimo školu se rád věnuje cestování a turistice.

Amálie Basalová – původem ze Slovenska, aktivně se angažuje do dění v neslyšící komunitě jak v Česku, tak v zahraničí. Velmi se zajímá o mezinárodní a zahraniční queer neslyšící skupiny. Momentálně žije v Nizozemí, ale ráda se vrací do Prahy, kde žila velkou část svého života.

Vstupné – dobrovolné na podporu tlumočnictva

Přístupnost – akce je vhodná i pro děti a náctileté, pro osoby do 30 let, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – komorní akce (akce do cca 30 lidí), tichá (bez hlasité hudby, křiku apod.), možnost sezení, vnitřní prostor

Pride Youth – Sál

U Sovových mlýnů 134/1