Karlův průvodce mladého gaye Prahou

O tom, jaké to bylo vyrůstat v devadesátkové Praze, experimentovat se svou sexualitou, drogami a objevovat svou odlišnou orientaci. A jak se pak párty rozjela, když došlo na coming out…

Možná znáš film Mandragora, který popisuje dětskou gay prostituci. Karel v té době vyrůstal a osobně znal některé postavy, podle nichž byl film natočen. Dokonce se ve filmu krátce objevil jako komparzista. Ví, jak to tehdy chodilo, sám točil gay porno. Podnik Oáza, kde se Mandragora natáčela, znal velmi dobře.

Během prohlídky s Karlem se přeneseš do doby, kterou už dnešním pohledem nelze pochopit. Prohlídka začne na Karláku, kde je to po setmění i dnes trochu divočejší. Trasa povede přes centrum. Průvodce ti ukáže vyhlášené podniky devadesátek, kde se lovili zákazníci, Hlavák, kde se odehrával zásadní děj filmu Mandragora.

Karel vypadá jako skejťák v letech, s mikinou a čepicí s placatým kšiltem a tváří plnou hlubokých vrásek. Narodil se v Praze a letos mu bylo šedesát. Vyrůstal sice v úplné rodině, ale táta byl alkoholik, a jak Karel říká, ten gen závislosti zdědil po něm. Vystudoval střední školu, absolvoval dva roky na vojně, a i když celou dobu znal svou orientaci, coming out udělal až po návratu do civilu. A protože si chtěl užívat a měl rád sex, rozjel to naplno. Večírky, příležitostná prostituce, drogy, chlast – klidně i dva litry vodky za den. Soud mu nařídil léčebnu, ale tamní prostředí neustál a odešel. Kvůli závislostem přišel o všechny peníze a skončil na ulici.

Vstupné – 350 Kč

Přístupnost – přístupná se psem

Vibe check – komorní akce (akce do cca 30 lidí), tichá akce (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatním účastnictvem, venkovní prostor

Trigger warnings – sexismus, prostituce, drogy, alkohol, HIV, zneužívání mladistvých

Karlovo náměstí

Karlovo náměstí