DRAG VEČER: Found Family Fiesta

Přijď na závěrečnou drag fiestu, kde ti naše drag queens nabídnout svou mateřskou lásku a na chvíli ti rády budou milující matkou. Právě z rodiny si člověk odnáší rolové modely, a tak ti drag kings ukážou, jak být „správný muž“. Jak říká RuPaul: „Jsme rodina, protože rodinu tvoří lidé, kteří ti pomohou se zvednout, když spadneš“.

Ne pro všechny představuje rodina klidné a láskyplné prostředí. Právě queer lidé jsou těmi, kdo moc dobře ví, co to znamená být opravdu pro druhého oporou. Termíny chosen family, found family (vybraná, zvolená rodina) představuje síť blízkých, podpůrných vztahů vytvořených mimo tradiční rodinné struktury. Tví přátelé jsou tvá rodina, protože tvoří životně důležitý podpůrný systém, který nabízí lásku, přijetí a stabilitu a pomáhá ti objevovat tvou identitu a žít svůj život s jistotou a v bezpečí. Kde jinde si najít milující rodinu než v Pride Village?

Drag show provází báječná a láskou překypující Mara del G

Mara Del G
Umělecký pseudonym drag queen, která žije publikem. Na pódiu úspěšně hledá nejrůznější způsoby jak zaujmout. Její shows mají často speciální význam, jak pro ni osobně, tak pro publikum. Na drag scéně už přestává být nezkušenou novickou a co se týče stage jako takové, tam je už ostřílenou bavičkou. Těší se na bouřlivý potlesk a nezapomenutelnou atmosféru, kterou společně v tento večer vytvoříme!
IG: @maradelg

Fifi Pharaonic
Severoafrický umělec, jehož hvězda v Praze stoupá. Zastává mnoho rolí: je producentem FIKI Productions, charismatickým moderátorem / uvaděčem, romským břišním tanečníkem a hrdým členem H.O.H. Od svého příchodu v roce 2023 vzal Fifi svými vystoupeními a zjevením pražskou scénu doslova útokem. Fifi se aktivně angažuje v pražské queer komunitě, s nadšením podporuje vytváření bezpečného prostoru, mentoruje mladší LGBT+ lidi a zprostředkovává nezapomenutelnou zábavu.
IG: @fifi.ph.cz

Miss Blacktail
Český drag performer a rodič House of Chaos. Při vystoupeních nešetří třpytkami, emocemi ani pozitivní energií a nebojí se doslova sršet extravagancí. Připrav se na pořádnou dávku rocku, punku a všeho, co na dragu zbožňuješ!
IG: @miss.blacktail

Tommie Foolerie
Pozor, světe, je tu Tommie Foolerie! Tommie je bi-rasový bi-sexuální drag king, který zneuctívá jeviště už víc než pět let. Je známý také pod přezdívkou Simp King of Prague (Pražský král podpantofláků). Prostřednictvím komedie (a častého pohybu přirážení) prozkoumává to hezké na toxické maskulinitě.
IG: @tommiefoolerie

Miss Gendered
Slova nemůžou popsat, čím a kým je Miss Gendered. To se musí zažít…
IG: @existencionalismus

Vstupné – zdarma

Přístupnost – akce je přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – velkokapacitní akce (více než 200 lidí, vysoká možnost fyzického kontaktu), hlasitá akce, venkovní prostor

Pride Village – Stage