#buďteslyšet voices

#buďteslyšet Voices je inspirativní talk show, která dává prostor mladým hlasům LGBTQ+ komunity. Poslechni si názory, příběhy a nápady nastupující generace. Následně proběhne panelová diskuse s mladými politiky a političkami o problémech, které pálí mladé LGBTQ+ lidi.

Na koho se můžeš těšit?

Miss Petty – (ona/její) je česká drag queen, která v roce 2018 začala s klasickým lipsync dragem a o dva roky později se vrhla i do tvorby vlastní hudby a vystoupení s vlastními songy. Její texty často oslavují queer identitu. Jejich prostřednictvím vypráví příběhy ze svého gay života. Se svou hudbou chce být roztleskávačkou pro všechny queer lidi u nás.
Dnes ji už moc často neuvidíš lipsyncovat v klubu, spíš ji zastihneš na nějakém festivalu s celým koncertem, kde bude mít nejspíš po boku své čtyři tanečníky, které jistě znáš i z jejích barevných videoklipů. Miss Petty momentálně pracuje na svém debutovém albu.

Ondra Kaška – (on/jemu) je absolventem politologie a mezinárodních vztahů a studentem práv. V minulosti téměř pět let spolupracoval na projektu Politika (nejen) pro mladé, je také spoluautorem stejnojmenné knihy. Krátce pracoval pro Evropské hodnoty, byl asistentem v Poslanecké sněmovně. Aktuálně pracuje pro Člověka v tísni. Queer lidi se snaží podporovat příležitostným dobrovolničením, popularizací LGBTQ+ témat na sociálních sítích i vyvracením zavádějících informací šířených ze strany politiků a političek.

Alexandra Tomanová – (ona/jí) je tlumočnice a lektorka pocházející z Plzně. Právě v rodné Plzni vystudovala knihovnictví, věnovala se antropologii a v současné době pracuje jako tlumočnice cizinců ze třetích zemí. V roce 2022 absolvovala pro získání úřední změny pohlaví kastraci, která ji po komplikacích na dva měsíce vyřadila z běžného života. Dlouhodobě se snaží veřejně hovořit o právech trans lidí v ČR a zajímá se o téma genderových studií.

Martin Štýber – (on/jeho) je rodilý Ostravák žijící v Brně, absolvent psychologie. Ve své diplomové práci se zabýval tím, jak klientstvo reaguje na queer afirmativní sdělení na webovkách psychoterapeutů*ek. V současné době pracuje v organizaci SPONDEA, kde pomáhá klientstvu se zvládáním vzteku a kde se zároveň snaží otevírat dveře queer klientele. Na Masarykově univerzitě přednáší na téma partnerského násilí ve queer vztazích. Během projednávání zákona o manželství se setkával s poslancikyněmi z Jihomoravského kraje.

Marto Kelbl – (ona/její) vystudovala ilustraci na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Výtvarné zkušenosti sbírala v Portugalsku, USA, Francii či Itálii a nyní žije v Plzni. Věnuje se autorským knihám, její sbírka ilustrovaných palindromů Tam a zpět (knižně 2023) získala druhé místo ve studentské kategorii Nejkrásnějších knih roku 2020 a o rok později též bodovala v soutěži Book in Progress. Kniha Ani holka, ani kluk přivedla Marto Kelbl mezi finalisty soutěží Czech Grand Design a Magnesia Litera.

Moderuje
Clara Zanga – (ona/její), novinářka a taneční publicistka. Narodila se v Ostravě a vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Působí jako redaktorka na Aktuálně.cz, kde se zabývá např. genderovou problematikou, tématy souvisejícími s kulturou a společností. Je autorkou pořadu Rasování o životě etnických menšin v Česku. V minulosti pracovala také na podcastu Co z tebe bude o generaci Z.

Vstupné – zdarma

Přístupnost – vhodné i pro náctileté

Vibe check – možnost sezení, vnitřní prostor

Divadlo Na Prádle

Besední 487