Queer Bass by Motsion

Čtvrtek 8/8
22:00 04:00
Party
CZ, EN

Tato jedinečná noc se odehraje pod kuratelou ukrajinského uskupení Motsion. Začalo jako hudební akce v Kyjevě, která se po vypuknutí války na Ukrajině zaměřila na charitativní činnost. Dnes je Motsion přeshraniční multidisciplinární formací zaměřenou na audio i vizuální performance kurátorované Andriyem Kostyukovem a AXT. Jejich publikem jsou progresivně smýšlející, politicky aktivní lidé i ti, kdo se chtějí kulturně rozvíjet a rozšířit své zkušenosti s klubovou kulturou.

V Pride Clubu zahrají čtyři DJs. Vzájemně je pojí queer zkušenost, působení na experimentální/bass scéně a to, že se narodili v jiné zemi. Všichni české klubové scéně představují okrajové oblasti současné queer problematiky. Těš se na výběr elektronické hudby z žánrů bass, experimental, techno. Bude to jízda!

Kdo se na tebe bude těšit?

seafur

seafur je ilustrátorka, tatérka a DJ. Její výběry skladeb jsou eklektické, hravé, někdy praštěné, ale vždy se silným důrazem na vokály, perkuse a sound, který tě prostě donutí tančit. Hyperpop a afrobeats, batida a r’n’b, merengue a footwork, salsa a amapiano. Rychlý tanec, vysoký cringe, emo-twerk.

cusoon dj

Producent a DJ Andriy Kostyukov aka Andriy K. se narodil v Kyjevě a žije v Praze. Umně kombinuje experimentální klubovou hudbu a deep listening downtempo. Jeho exkluzivní tvorba zněla na mnoha předních akcích na Ukrajině i v Evropě. Představil se na významných festivalech, např. na ICKPA Berlin, ODS, Voyage Culturel, Na Chasi, Brudnyy Pes, Nearbyrave, Rehole.

Hrál společně s Upsammy, M.E.S.H., Evita Manji, Interplanetary Criminal, Exael, Neu Verboten, Maoupa Mazzochetti,Katarina Gryvul, Diana Azzuz, Jay Glass Dubs, Oliver Torr, Granul, Ursula Sereghy. Když mluvíme o DJ setech, měli bychom zmínit, že Andriy si vybudoval pevnou hudební pozici na pomezí trippy techna a braindance bass.

Jeho tvorbu ocenila publika v klubech ∄ (Kyjev), Garage Noord (Amsterdam), Jasna 1 (Varšava) Re:mise (Berlín), Fitzroy (Berlín), Arkaoda (Berlín), Arkaoda (Istanbul), Fuchs2 (Praha), Ankali (Praha), Vitamin (Brno), Kultura Zvuku (Charkov), Otel‘ (Kyjev), Şahika (Istanbul).

Je spoluorganizátorem Motsion – jedné z prvních hudebních akcí, která po ruském napadení Ukrajiny v únoru 2022 spustila v Kyjevě charitativní činnost.

AXT

AXT je ukrajinská DJ a sound creator, která dočasně působí v Praze. Je rezidentkou pražského klubu Bike Jesus club a spoluzakladatelkou ukrajinského multidisciplinárního kolektivu Motsion, který se zaměřuje na audio a vizuální performance. Masha také moderuje pořad Motsion na Rádiu Punctum, kam si spolu s Andriyem K. zvou své oblíbené umělce, aby prozkoumali experimentální sound plný textur, těžkých nízkých frekvencí a silného emocionálního náboje. Pořad upozorňuje na ukrajinské producenty, oblíbené české hudebníky i podobně smýšlející tvůrce*kyně z celého světa.

AXT svou hudební kariéru začala v roce 2015. Od té doby její zvukové explorace emocionálně nasycené basové hudby, leskle experimentální hudby a vintage prvky drum and bassu zanechaly otisk v různých podnicích, včetně ∄ v Kyjevě, Ankali a Fuchs2 v Praze, Arkaoda v Istanbulu, Fitzroy v Berlíně a Kaserne v Basileji. Objevila se v lineupech s umělci jako Flowdan, BABii, Neffa-T, Pholo, Dj Loui z Jupiter4, Dj Storm a Fausto Bahía. Originální tracky AXT zahrál mimo jiné Andriy K. na jeho streamu na haagském Future Intel, Joanna OJ pro Caninal takeover švédského Retreat Radia, a Nastya Muravyova pro podcast CXEMA na NTS Rádiu.

divinity statue

DJ a zvukový projekt „divinity statue“ vznikl jako reflexe a emocionální reakce na osobní traumatické zážitky a světové události. Hledání klubových prostor v teenage letech v době krize a totální ztráty významu i víry v budoucnost jako jediná cesta, jediný způsob jak to analyzovat a přežít. Boj se společenskou stránkou a zároveň zkoumání vlastní trans stránky a identity. divinity statue je o neustálém pokládání otázek tváří v tvář smutku a strachu, na které možná nikdy nenajdeme odpovědi. Je o bolesti, vděčnosti a pocitech, o sobě, o druhých a o všem mezi tím.

IG: @avtdekku

Vstupné – 150 Kč při online nákupu na Goout.cz, 200 Kč na místě

Při vstupu tě požádáme o uložení bundy, batohů a příručních zavazadel do šatny, která je zdarma. Vstupné i útratu na baru můžeš hradit jak platební kartou, tak hotově.

Přístupnost – pouze pro 18+

Vibe check – velkokapacitní akce (více než 200 lidí, vysoká možnost fyzického kontaktu), hlasitá akce, možnost sezení, vnitřní prostor

Trigger warnings – blikající světla

Pride Club

Střelecký ostrov 336