Mezipatra: Po proudu

Moritz se přistěhoval do Berlína za svým klukem Jonasem a věří v bezstarostný zamilovaný život v páru bez vážných plánů do budoucna. Je mu přece jen 22 let a na výběr univerzity nebo práce má ještě spoustu času. Atraktivní fotograf Jonas si ale chce spíš užívat nezávaznosti berlínského života a s Moritzem se brzy rozchází. Zdrcen a ztracen, Moritz se noří čím dál více do nočního života a zkouší nové drogy, kamarády i sexuální touhy.

Hannes Hirsch ve svém celovečerním debutu zkoumá kompletní přerod člověka, kterému se ztrácí záchytné body a okolí mu poskytuje neomezenou svobodu. Hledání identity je spojeno s neustálou redefinicí obrazu maskulinity a mužského gay těla vůbec. Moritz je v jádru velmi zranitelný a hodný kluk a na každém kroku potkává mnohá pokušení. Sledujeme tak jeho boj, jak se rozvinout v dospělou bytost, ale přitom neztratit sám sebe. Film Po proudu měl premiéru na Berlinale a byl zvolen jako zakončovací film na BFI Flare v Londýně.

Akce se koná za podpory Goethe-Institutu a Francouzského institutu v Praze.

Mezipatra na Prague Pride přinášejí osvěžující mix debat a filmových projekcí. Přijď s námi diskutovat, bavit se, užívat si léta a hlavně si připomenout nezapomenutelnou atmosféru Mezipater, kterou si budeš moci znovu vychutnat zas až na podzim.

Po proudu
Hannes Hirsch / Německo / 2023 / 79 min

Vstupné – dobrovolné

Přístupnost – pouze pro 18+, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – možnost sezení, venkovní prostor

Baden Baden Štvanice