Drag Night

Odpoledne na stagi mluveného slova zakončí drag night. Však ony drag queens pusu taky nezavřou. Těš se na přehlídku zvučných jmen dragu i travesti. Nemáš jasno, co je co?

Drag a travesti je umění, které se vyvíjí už stovky let. Původní drag se v Česku uchytil pod názvem travesti s primárním účelem napodobovat nebo parodovat. Drag začal získávat v České republice oblibu až po roce 2015. Časem se k sobě začaly oba směry umění velmi přibližovat a dnes už jsou si tak blízko, že na jedné stagi uvidíš význačné drag i travesti umělectvo z ČR i zahraničí jako jednu velkou rodinu.

Blok powered by Piano bar

Oblíbený Piano bar se po 28 letech přesunul z původní adresy do Koubkovy ulice, blíže centru Prahy. I když se jeho prostor rozšířil o druhé patro s venkovní terasou, všechny oblíbené akce zůstaly na programu: travesti show, nedělní Bingo, karaoke show Stage is Yours nebo Piano Quiz.

V rámci tohoto bloku uvidíš umělkyně, které v Piano baru vystupují nejčastěji.

Naira Delairo
Jedná se o umělecké alter ego Nikolase Nováka, který je jednou z předních českých drag queens. Přes den pracuje jako kadeřník, ale večer se proměňuje v performerku známou svými živými a kreativními vystoupeními. Nikolas pochází z malé vesnice na jižní Moravě, ale kvůli svému koníčku se přestěhoval do Prahy, kde má větší možnosti vystupovat a rozvíjet svou uměleckou kariéru. Naira Delairo je známá nejen svým talentem, ale také otevřeností ohledně své gay identity a životních zkušeností, což reflektuje i v dokumentu „Přes den kadeřník, v noci umělkyně“. V Piano baru moderuje různé akce a organizuje soutěže.

TiFanny BiGest
Nejkorpulentnější umělkyně v České republice baví už 12 let publikum v Česku, na Slovensku i v Německu. V repertoáru má jak české zpěvačky, tak zahraniční divy a ty největší hitovky. Nejčastěji ji můžeš vidět v pražském Piano baru.

Wendy Adkins
Tato mladá umělkyně vystupuje „teprve“ sedmým rokem. Od okamžiku, kdy se přestěhovala do Prahy, dobývá pražskou travesti scénu. Nejčastěji ji potkáš spolu s TiFanny BiGest v Piano Baru, ale jezdí i po celé ČR a má vždy velký úspěch.

Blok powered by Heaven club

Heaven Club v Praze vznikl již v roce 1998, a to jako pobočka klubu Heaven Frankfurt založeného ještě o deset let dříve (funguje dodnes). Návštěvnictvo čeká Vás příjemná intimní atmosféra moderního klubu 21.století se špičkovým audio vybavením a digitálním osvětlením s laser show. Drag show se tam konají pravidelně, ale na Purple stage se Heaven club rozhodl přivézt zahraniční hvězdy z Kanárských ostrovů.

Lucianna Sanchez
Španělsko draq queen znají queer lidé po celém světě, protože je nedílnou součástí a hvězdou Maspalomas Pride. Zároveň patří mezi hlavní tváře klubu Chez Funny Boys, který baví queer komunitu na Kanárských ostrovech po celý rok i mimo Pride.

Jensel Laya
Další nezapomenutelná rezidentka klubu Chez Funny Boys španělsko-venezuelského původu tě strhne svou úžasnou energií a nápaditými kostýmy i choreografií.

Blok – mladá divoká krev

creativeswine | kreativní svině
Za touto personou stojí performer, který se zaměřuje především na drag performance, ale i na tanec, tvorbu kostýmů, úpravu paruk, styling, makeup, modeling. Inspiruje ho primárně pop music, fashion, texty písní a jejich instrumentálky, společnost, mezilidské vztahy a každodenní dění v jeho životě. Z toho všechno vytváří podobné, ale i odlišné performativní identity.

Cassiopeia
Na české scéně vystupuje již víc než čtyři roky. Klasický lipsync s prvky pole-dance obohacuje i o živý zpěv. V duchu zpěvaček a popových ikon, kterými se inspiruje, Cassiopeia okouzluje svým půvabem a hlasem. Nohy má dlouhé až do nebe a vlasy často v culíku až pod zadek. Její vystoupení jsou nabitá energií, emocemi a neodolatelnou melodií; spojují v sobě lásku pro estetiku, make-up, sebevyjádření a zpěv.

Rudy Daddy
Přestože Rudy řádí na pódiích už po staletí, až v roce 2019 začal svými vystoupeními poutat pozornost smrtelníků. Tento drag king, známý svými pevnými břišáky a ohnivou hřívou, si nikdy nenechá ujít příležitost vyděsit nebohé duše chodící po zemi.

Rudy byl k vidění na akcích jako Prague Pride, Most Pride, Mezipatra a Blood Ball, ve varieté shows nebo nedávno jako porotce Miss Drag CZ/SK 2024.

Finiji DarkAngel
Tato drag queen má za sebou velmi trnitou cestu. Je drzá, upřímná, ale umí být i vtipná a plná energie. Finiji je držitelkou titulu Miss Drag CZ/SK 2023 a aktivně se podílí na produkci velké řady eventů nejen v Praze. Spousta lidí říká, že její energie na pódiu je nezapomenutelná. Její vystoupení jsou tematická, publikum se vždy snaží oslovit s určitou myšlenkou. Kdo se jí nechce zabývat, může se prostě jen dobře pobavit.

Melancholia Blackbile
V Praze působící performer s rakouskými kořeny je na scéně od roku 2018. Věnuje se vzdušné akrobacii na klasických šálách či kruhu, ale i neobyčejných aparátech jako aerial srdce nebo měsíc. Kromě cirkusových aktů vystupuje též v burlesce a jako drag queen. Produkuje své vlastní eventy pod značkou Blackbile Productions, nejznámější z nich je každoroční Queer Halloween party Blood Ball.

Miss Chief
Česká drag queen s německými kořeny má za sebou svůj první rok v branži. Před rokem opustila domácí vězení a skočila do světel reflektorů v první tuzemské soutěži svého typu, Miss Drag, kde si vybojovala titul Miss Sympatie. Od konce soutěže je drag celý její život, , spolu se zdokonalováním a tvrdou prací na sobě. Ráda se chopí každé příležitosti k pobavení publika. Je skvělou ukázkou toho, že s trochou trpělivosti, nekázně a tvrdé práce dokáže i malý člověk velké věci. Za krátkou chvíli se tak stihla už podívat i za hranice, má za sebou vystoupení mimo jiné i v Lotyšsku, Rakousku a v Brně. Tak doraz a vydej se s ní do světa neplechy!

Pride Park – Purple Stage