Workshop: Česká revoluční tradice

Od Chelčického až po Plamínkovou – tak by mohl znít dovětek k workshopu o české revoluční tradici. Tradice revoluce je u nás jako doma a my vás chceme přizvat k jejímu zkoumání. Jaké osobnosti revolucí nalezneme v našich dějinách? Čím to je, že tito lidé “šli hlavu proti zdi”, proti zavedené tradici a zasazovali se o pravdu a spravedlnost, čímž pro nás vytvořili tradici novou, kterou chceme následovat? To a více zjistěte během workshopu, kterým provádí lektor a facilitátor Martin Tománek. Pozor! Možnost inspirace nelze vyloučit.

Vstupné – zdarma

Přístupnost akce – vhodná i pro náctileté, přístupná se psem

Vibe check – komorní akce (akce do cca 30 lidí), možnost sezení, vnitřní prostor

Trigger warnings – systémové násilí

Moderuje
Martin Tománek – organizuje se od 15 let, prošel řadou kolektivů, je člen SdruŽen. Zajímá ho pedagogika utlačovaných a teologie osvobození. Hlásí se k historickému pojetí Howarda Zinna a je velmi ovlivněn prací historiků a filozofů generace ’68. Miluje Kosíka, Gardavského a Kalivodu.

PořadatelKolektiv Sdruženy
Kolektiv Sdruženy je neformální brněnský feministický kolektiv, který prosazuje intersekcionální, trans-inkluzivní a antikapitalistický feminismus podporující nikoliv meritokratický a apolitický individualismus, ale silné, angažované a pečující komunity.

Pride House – Sál

Štěpánská 35