Queer Performance Night

Queer Performance Night

Úterní večerní show v Pride Village plná dragu, tance a queer umění.

Show, která uzavře úterní program v Pride Village. Společně oslavíme a užijeme si různé formy LGBT+ kultury a umění. Těšte se na queer kabaret, burlesque, performance, tanečníky, drag queens a drag kings.

Moderuje: La Cuntessa

Vystoupí:

  • La Cuntessa
  • Jarek Lambor
  • Finiji Darkangel
  • Rudy Daddy
  • Patrik Holub
  • Creativeswine
  • Pedro Willing
  • Chlorophyll von Needle

Finiji Darkangel

Finiji Darkangel je drag queen, která je šťavnatá jako hovězí steak a zároveň divoká jako rozzuřený tygr, jehož pruhy jsou černé jako její duše. Když byste ji chtěli naštvat, připravte se, že kouše. *Rawr*

Creative Swine

Creativeswine je český drag performer vycházející ze své lásky k pop music, fashion, make-upu a vizuálnímu umění. Ve svých pubertálních letech se věnoval natáčení parodií a remake videí, na které svými živými vystoupeními volně navazuje, a tím rozvíjí svou uměleckou stránku, kterou v sobě uzavřel především kvůli českému a rodinnému prostředí, které v té době nebylo optimální. Na úterní večer Prague Pride přichází se svou řadově druhou performance #CRASH. Ta má všechny aspekty, které do svého prvního vystoupení #AURA nevložil. Tentokrát je zde ještě větší důraz na lipsync, tanec, drama a fashion. Snaží se vizuálně najít hranici mezi afektovaným dramatem a ženskou něžností, kterou se naučil na pražských #highheels lekcích v předchozích měsících.

Rudy

Po měsících života v jeskyni, Rudy je zpět s knírem! Někomu se to možná nelíbí, ale buďme upřímní – je něco, co je víc rock-n‘-roll? Ztratil sukně a nasadil* kovbojské boty. Rudy je prostě funky punk, průkopnický drag king z aktuální pražské divoké generace, s údajnou specializací na „šokující“ vystoupení, takže se připravte, že vás omámí svými high kicks a Psycho Killer looky. Možná vás dokonce očaruje svým zájmem o okultismus a čarodějnictví. Rudy jste mohli*y vidět na různých eventech jako Blood Ball, Mezipatra, Prague Pride festival a Queeriety, nebo zpívající Orvilla Pecka ve svém pokoji na Letné.

Jarek Lambor

Jarek je choreograf, performer, který se zabývá fyzickým pohybovým divadlem a contemporary dance. Vytváří mnoho projektů jak tady v Čechách tak i v zahraničí. Společně s dalšími performery je součástí PiNKTBUS. Jeho performance V říji, s níž večer vystoupí, je inspirována majestátností a elegancí jelena. Čím větší má parohy tím lepší úspěšnost v období říjí.

La Cuntessa

La Cuntessa bude Queer Performance Night moderovat. Zároveň také vystoupí. Její performance je reakcí na teroristický útok na LGBTI+ komunitu v Oslí a na boj za reprodukční práva v Americe. 

Chlorophyll von Needle

Chlorophyll von Needle začal dráždit publikum v listopadu 2017 a od té doby už nepřestal. Od malých pražských klubů po velkoprodukční akty na Prague Fetish Weekend. Chlorophyll je etablován burlesque a fetish performer působící v Praze. Při několika výskytech na akcích s HellEvents Von Needle také vystoupil s Queeriety, Prague Burlesque Festival, PiNKBUS, Draglesque a pravidelné Burlesque Nights show v Bar and Books a Backdoors Prague.

Patrik Holub

Patrik se věnuje se tanci od 15 let, prošel různými tanečními styly, jako například street dance, dancehall, moderna či disco. Tancoval v muzikálech a operách, momentálně se však věnuje vlastní tvorbě, do které vnáší prvky různých stylů a kombinuje je tak, aby co nejlépe vyjádřil téma či motiv, kterému se v dané performance chce věnovat. 

Na Queer Performance Night vystoupí s přestavením Paví tanec
Tanec je z nově vzniklé zážitkové show Připoutejte se, prosím!, která se odehrává v Cabaretu des péches v Brně. Jedná se o výňatek jednoho z mnoha čísel, která jsou laděna do orientálního stylu. Tanec reprezentuje páva a jeho symboliku, tedy pýchu, sebevědomí, krásu, sexualitu, sílu a božskost.

Pedro Willing

Letošní Mr. Bear Czechia a performer, který ve svých vystoupení nehledí na hranice a ukazuje svou mužnou část a maskulinitu v queer podání. Jeho performance se zaobírají tématy jako svoboda, sebevědomí a sebepřijetí.

Pride Village