Prezentace a diskuze: Jak žijí LGBT+ lidé pod vlivem čínské tradice

Často mluvíme o právech LGBTQ+ lidí na východ od nás, ale do Číny dohlédneme jen málokdy. Přijďte si vyslechnout diskuzi se zajímavými hosty, kteří pro LGBTQ+ komunitu v Číně udělali mnoho. Zazní nejen pohled právníka Yiqiang Liu, ale také zkušenosti Qiu Bai, aktivistky, která se soudila s čínskými úřady, aby byly opraveny nesprávné informace o homosexualitě v učebnicích. Promluví i Yan Zi, zakladatel čínské organizace za práva LGBTQ+ lidí, která usiluje o manželství pro všechny, a svým příběhem doplní diskuzi také studentka Pei žijící v Evropě, která se věnuje aktivitám podporujícím rovnorodost a toleranci ve společnosti. Diskuze bude vedena v angličtině, čínštině.

Vstupné – zdarma

Přístupnost akce – vhodná i pro náctileté, přístupná se psem

Vibe check – tichá akce (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatními přítomnými, možnost sezení, vnitřní prostor

Trigger warnings – intolerance čínské vlády na problémy sexuálních menšin

Moderuje – Wenjun Jin

Hosté*ky
Yiqiang Liu – právník
Qiu Bai – čínská LGBT+ aktivistka
Yan Zi – zakladatel čínské organizace za LGBT+ práva
Pei – čínská studentka žijící v Německu

PořádáPan-Europe Rainbow China
„Naše organizace sdružuje čínské LGBTI+ menšiny v EU, vznikla loni na podzim v Haagu v Holandsku. Členy jsou převážně mladí čínští studenti v Evropě. Posláním organizace je boj za práva a svobodu čínských sexuálních menšin, poskytování platformy pro jejich sdružování a seberealizaci, podpora různorodosti a tolerance společnosti.”

Pride Life – Divadlo

Karoliny Světlé 286/18