Koncert: ERØ a Joska & Kiki

Zažijte jedinečný večer s akustickou hudbou! V divokém programu festivalu Prague Pride přijde vhod načerpat energii a rozšířit si kulturní obzory. Vybrali jsme pro vás mladé queer talenty, které stojí za to slyšet. Poslechový večer vznikl na popud našeho návštěvnictva, kterému podobný program chyběl – pojďte s námi založit novou tradici. Pro první ročník jsme se rozhodli vám nabídnout pražskou dvojici Joska & Kiki a slovenský objev posledních let ERØ.

ERØ (SK)
Erik Žigmund alias ERØ je zpěvák, kytarista a textař. Ve své tvorbě propojuje soul, jazz, folk, akustický pop nebo r’n’b. Vyhrál první místo v soutěži Demovnica Rádia_FM, nebo Cenu za muzikální výkon v soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Za poslední dva roky vydal dvě desky – debut Útopia a stejně silné album Child. Jeho hudba je osobní výpovědí, vyjadřuje se ke vztahové problematice, a to jak v angličtině, tak ve své rodné slovenštině.

Joska & Kiki (CZ)
Hudební uskupení Joska & Kiki se na pražské hudební scéně pohybuje již od roku 2013. Na Poslechovém večeru Prague Pride vystoupí v sestavě tří členek*ů (Josefína Knollová kytara, Kristýna Vladyková zpěv, Mikuláš Bébr basová kytara a syntezátor). Zahraje vlastní tvorbu, kterou je kytarový pop s prvky elektroniky. Autorská hudba je osobní výpovědí dvou holek, které mají hodně emocí a učí se s nimi pracovat. Všechna témata, včetně těch vážných se následně snaží podávat s humorem a lehkostí, která je jim vlastní.

Vstupné – 100 Kč

Přístupnost akce – bezbariérová

Vibe check – možnost sezení, vnitřní prostor

Moderují – hudební dramaturgové festivalu Prague Pride Jana Patočková a Šimon Holý

PořádáPrague Pride
Jsme nevládní nezisková organizace, pro kterou je na prvním místě člověk a jeho lidská důstojnost. Respekt a rozmanitost jsou naše základní hodnoty. Věříme v demokracii a právní stát založený na úctě k lidským právům. Naším posláním je utvářet respektující a bezpečné prostředí, ve kterém mohu být LGBT+ lidé sami sebou.

Pride Life – Divadlo

Karoliny Světlé 286/18