Jak se chránit v moderní době před HIV? Pomocí PrEP

Doby, kdy ochranou proti HIV byl v lepším případě kondom a v horším úplná sexuální abstinence, jsou naštěstí už ty tam. Ačkoliv je HIV dosud nevyléčitelnou infekcí, umíme ji nejen velmi efektivně mírnit, ale existuje také arzenál účinných zbraní jak přenosu viru zamezit už v počátku. Jednou z nich je často zmiňovaný PrEP, který bude hlavním tématem přednášky. Kolik vlastně v dnešní době stojí a kdo mi ho může předepsat? Musím do sebe dávat chemii každý den? Nevznikne kvůli tomu rezistentní virus? Jak to je s injekčním PrEPem? Proč si prostě nechodit pro PEP po rizikovém sexu? A co na to játra? Odpovíme na tyto a jakékoliv další otázky.

Vstupné – zdarma

Vibe check – tichá akce (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatními přítomnými, možnost sezení, vnitřní prostor

Moderuje – Martin Voříšek, lektor České společnosti AIDS pomoc

Hosté – MUDr. Marek Trčka, lékař v PrEP-Pointu České společnosti AIDS pomoc

PořádáČeská společnost AIDS pomoc
Česká společnost AIDS pomoc je nezisková organizace. Jde o zdravotně sociální zařízení se zaměřením na preventivní aktivity v oblasti HIV/AIDS. Testuje zdarma a anonymně na HIV a další sexuálně přenosné infekce. Dům světla v Praze poskytuje základní sociální poradenství, dále azylové a ubytovací služby pro lidi, kteří žijí s HIV. V rámci dalších preventivních aktivit společnost nabízí internetovou poradnu a nonstop telefonní linku pro oblast prevence HIV/AIDS. Organizuje také besedy o HIV/AIDS.

Pride House – Sál

Štěpánská 35