Jak mluvit s dětmi o těle, sexu a intimitě

Workshop (nejen) pro rodiče je příležitostí vyzkoušet si nanečisto, jak mohou probíhat konverzace o citlivých tématech s dětmi a dospívajícími. Dozvíte se, kdy je vhodné o sexu začít mluvit a jak na téma zavést řeč tak, aby děti konverzaci na toto téma neodmítaly. Společně zjistíme, jak v ratolestech už od dětství posilovat tělesnou autonomii, jak jim vysvětlit, že děti nenosí čáp, jak s dětmi mluvit o genderové a sexuální identitě, masturbaci, vztazích, pornu a intimitě. Workshop probíhá interaktivní formou a snažíme se na něm vytvořit bezpečné prostředí, abyste se mohli během akce na cokoliv zeptat a otevřeně diskutovat své názory či zkušenosti. Workshop je sestaven z různých forem aktivit od rozehřívacích diskuzí přes výkladové části s našimi tipy a doporučeními až po praktická cvičení. Součástí workshopu je i nácvik konverzací, takže budete mít příležitost si vše vyzkoušet, než otevřete téma doma.

Maximální kapacita workshopu je 30 osob. Registrujte se prostřednictvím tohoto formuláře.

Vstupné – 150 Kč

Přístupnost akce – přístupná se psem

Vibe check – komorní akce (do cca 30 lidí), tichá (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatními přítomnými, možnost sezení, prostor uvnitř

PořadatelKonsent
Konsent se od roku 2016 věnuje prevenci sexuálního násilí a obtěžování. Do veřejného prostoru vstupuje s osvětovými kampaněmi a zábavnou formou boří mýty, jež jsou s tématem spojeny. Vytvořil workshopy pro základní a střední školy věnující se sexuální výchově – Když to chce. Vstoupili také na pole nočního života s kampaní Respekt je sexy, do akademického prostředí s projektem Respekt až na půdu a pomáhá kultivovat pracovní prostředí ve firmách s projektem Respekt je profi.

Pride Life – Učebna č. 2

Karoliny Světlé 286/18