Čtení z knihy Za hranice genderové binarity & Promítání filmu LIDI s diskuzí

Za hranice genderové binarity
Za hranice genderové binarity je překlad anglické knihy od autorstva Alok Vaid-Menon, o jejíž existenci v českých knihkupectvích se postaral kolektiv Plusko+. Tato malá knížka s velkými myšlenkami je srozumitelnou průvodkyní trans* a nebinárními zkušenostmi a vysvětlením genderové binarity, spolu s podmětem ke kolektivnímu posunutí se za její hranice.

LIDI
Stylizovaná mozaika společenských kontextů, v nichž se režiser*ka Kateř Tureček pohybuje jakožto nebinární osoba. Střídání profesionálního natáčení, záznamů z mobilu a 3D animace vytváří napětí a souběžnost mezi tradicí, historií, trans aktivismem a intimním životem. Jímavé momenty s rodiči a partnerkou, slovácká Jízda králů, hledání kmene skrze pravěkou paralelu či alternativní svět, v němž se prezidentka republiky rozlítí nad nedostatečnou právní ochranou trans* lidí. Upřímný vhled do života trans* lidí v Česku.

Vstupné – zdarma

Přístupnost akce – přístupná se psem

Vibe check – možnost sezení, akce je uvnitř

PořádáKateř TurečekPlusko +
Kateř Tureček (*1993 Kyjov) je nebinární osoba působící na poli filmové režie, taktéž se věnuje pedagogice a angažuje se v queer aktivismu.

Kolektiv Plusko+ je brněnsko-pražské queer seskupení, které se snaží vytvářet bezpečný prostor pro všechny členy queer komunity, pro všechny co se hledají, co nezapadají a pro všechny, co jsou samx Pluskem+.

Pride Life – Divadlo

Karoliny Světlé 286/18