Čtecí koutek s conQueerem

Zveme vás do knihovny, v níž se může mluvit nahlas. Nakladatelství conQueer vás tu seznámí se svými tituly, budete si je moct prolistovat nebo si poslechnout ukázky. A také si popovídat například o tom, co znamená založení queer nakladatelství jako odnože klasického nakladatelského domu. Nebo o tom, jak se skládá ediční plán. Společně se zamyslíte, zda je těžší vyhnout se bury your gays, nebo zavést do češtiny nebinaritu. Také se dozvíte, kdy vyjde překlad mezinárodního hitu Hell Followed with Us. Dobrá nálada, duhový rytíř jako maskot a omalovánky zaručeny!

Vstupné – zdarma

Přístupnost akce – vhodná i pro náctileté, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – komorní akce (do cca 30 lidí), tichá (bez hlasité hudby, křiku apod.), vyžaduje interakci s publikem nebo ostatními přítomnými, možnost sezení, venkovní prostor

PořadatelconQueer Media s.r.o.
Nakladatelství conQueer se zaměřuje na beletrii o queer lidech, ale nejen pro queer lidi. Jádrem projektu je přesvědčení, že kdokoliv si zaslouží možnost potkávat hrdiny a příběhy, s nimiž může souznít a jimiž se může pročíst ke šťastným koncům. Takové příběhy obě odpovědné redaktorky tak dlouho marně hledaly v češtině, až se je rozhodly samy vydávat.

Pride Village – Doprovodný program