Bass & Pride: Let it Roll DJs a hosté v Pride Village

Středeční pozdní odpoledne a večer si v Pride Village vezmou na starost drum&bassoví DJs, reprezentující festival Let It Roll a jejich hosté*ky.

LINE UP:

  • Bifidus Aktif
  • Liquerus
  • Ripple
  • Cherw
  • Aze b2b Trinidat
  • Spiritual & Mc Subline
  • Excentric
  • Ciro

Bifidus Aktif
Bifidus Aktif je jméno známé snad všem lidem zajímajícím se o DnB, tedy netřeba představovat. Za mixem stojí desítky let a je součástí Let it Roll festivalu, největšího Drum & Bass festivalu na světě. Těšit se můžete na melodické a zpívané písničky, které rozhýbou všechny.

Ripple
Z Československých luhů a hájů, PmdR a Spill se jako „RIPPLE“ objevují na drum and bassové scéně od roku 2018. PmdR má za sebou historii jako promotér a DJ, Spill se stále posouvá dál jako talentovaný producent. Na konci roku 2017 se rozhodli spojit síly a propojit své schopnosti do společného hudebního tělesa. Jejich zvuk je kombinací chladivě čistých rytmů a basových linek s jasným vlivem temnějších a zvrácenějších subžánrů dnb. Stihli se již objevit na festivalech typu Let It Roll a své první singly vydat na Skankandbass, čímž dokazují své kvality. Laťka je nastavena vysoko. Jejich Crypto EP se objevilo na Space Pirate Recordings. Na něm toto duo představuje soubor příběhů z podzemí se silnou atmosférou a zároveň tvrdě diktuje tak, jak se to oběma líbí. Vyváženou kombinací chirurgické přesnosti a promyšlenosti Crypto EP jejich laťku opět zvyšuje. V tracku „Crypto“ digitalizovaným šílenstvím, rytmickým funkem ve „Watch Out“, minimalismem v collabu s Furious Freaks pod titulem „Space Moth“ i zvrácenou manipulací s vokálovými samply ve skladbě „Quake“ dokazují, že „Crypto EP“ je začátkem něčeho nového.

Cherw
V roce 2013 se dostal k mixování a od té doby nepřestal trénovat. Po roce tvrdého tréninku si poprvé zahrál na veřejnosti a další mejdany se začaly rychle přidávat. Postupem času posbíral zkušenosti z klubů po celé republice (například Denoche, Storm ci Cross Club), kde vystupoval po boku českých DJs a nejlepší světové špičky. Nyní již cestuje po celé střední Evropě, ale např. i do Kolumbie, kde si mix předával s tak velkými jmény, jako je Zardonic, Neonlight, June Miller, Zombie Cats, Joe Ford nebo A-Cray. V roce 2016 vedl svého času velmi úspěšnou crew – DarkSide Records, byl i jejím spoluzakladatelem. Rezidentním klubem byl pro něj pražský Storm Club, kde se pořádaly pravidelné DarkSide Nights. V letech 2018–2019 působil jako booking manager v labelu Empire Recordings. V roce 2021 byl osloven festivalem Spring BassJam, s nímž začal spolupracovat a zaujal pozici label manažera. Každý rok vydává kompilační album spolu se světovými i českými DnB producenty. Nyní se věnuje pořádání speciálních bus parties s názvem Drum and Bus a booking managementu. Od roku 2016 pravidelně vystupuje na festivalu, který je označován jako svátek DnB, Let it Roll. Tento 27 letý šílenec mixuje temné zvuky tvrdého neurofunku deepu a hluboké basy dance flooru, které jsou jeho uším a srdci nejblíž. Pravidelně pořádá párty v Praze, a to se špičkou české nebo zahraniční DnB scény a zajišťuje program v rámci Prague Pride.

Aze & Trinidat
Aze
Původem rodák z Teplic, který uchvátil domácí i světovou scénu jedinečným talentem pro melodie a pohádkovou atmosféru svých tracků, se po letech opět zvolna vrací k hudbě. Spolupracoval s britským labelem Mayan Audio, Quantum Records a českým Let It Roll. Během své kariéry pak kromě Let It Roll zazářil i na festivalech Pohoda a Imagination.
Trinidat
TRINIDAT, to je_kombinace nejmodernějších technologií a produkčních dovedností s vlastním originálním stylem.

Spiritual
SPIRITUAL, vlastním jménem Zbyněk Jakš, je drum&bassový nadšenec a DJ, původem ze severočeského Mostu. Postavit se poprvé za mixážní pult rozhodl v roce 2014 se svým tehdejším projektem System Overload. Za svých téměř devět let působení na scéně byl pak dále členem crews jako Introtrip a v současnosti je stále členem mezinárodní MIB Crew. Nyní se nejvíce věnuje rozvoji festivalu Unity Rage v Kralupech nad Vltavou. Jeho sety jsou vždy naladěny na atmosféru akce a vyznačují se smyslem pro melodičnost a atmosféru.

Mc Sublime
Sublime emcee dlouhodobě působí na české drumandbassové scéně. Její unikátní zpěv však jde napříč různými hudebními styly i mimo zlomené beaty – od rapu, reggae/dub či bassline, ale také house nebo lo-fi. Ve svých textech odráží atmosféru street culture, která pro ni byla vždy zásadní. Za dobu svého působení na scéně svým zpěvem utvářela atmosféru v klubech a festivalech nejen po celé České republice, ale i v zahraničí. Pravidelně za mikrofonem doprovází interprety na drumandbassovém večírku Zlomená scénaa odpoledních akcích Music Intelligence. Mimo to hostovala také v berlínském klubu Void, na pravidelných akcích Cheeky Mondays v Amsterdamu nebo Sunset Bass na Sundecku v Bratislavě. Dlouhodobě spolupracuje s živým projektem Simple Souls, s nímž vydala singl na renomovaném britském labelu Liquid V. Za dobu svého působení na scéně vystupovala po boku jmen jako LSB, Lixx, QZB, Bryan Gee, Futurebound, Patife, Adi-j, goddard., Visages a českých stálic jako Katcha, Deadly Viperz, Im Cyber nebo Babe LN.

Liquerus
Marek Liquerus Andrýsek má 24 let, pochází z Uherského Hradiště a hudbě se věnuje cca čtyři roky. V oblibě má Intelligent DrumNBass (Liquid, Soulful), ale zvládne i jiné žánry, jako Psytrance, Synthwave, Progressive House či Chillstep & Downtempo. Působí jako resident youtube kanálu Seismic Noise, který sídlí v Londýně a zaměřuje se na liquid, soul apod. Měl čest supportovat jména jako A.M.C, Simple Souls, Hallucinator, Myselor Magenta, CounterStrike, JayRome, Dorian.

Excentric
Jan Střecha aka Excentric je pražský drum and bassový liquid DJ. Hraje už přes šest let, několikrát vystoupil jako DJ na festivalech Let It Roll nebo Prague Pride. „Spousta lidí si drum and bass představuje čistě jako tvrdou muziku, na kterou narazíte v zastrčeném klubu ve čtyři ráno, přitom je to tak bohatý žánr plný krásných, euforických, až melancholických releasů. Nechat ostatní objevit tyto jeho, možná skryté, tváře je právě tím, čeho se snažím během svých setů dosáhnout.“

Ciro
Ciro je původem z Kladna a hraní se věnuje už nějaký pátek. Propadl hlavně neurofunku, ale nebojí se nabídnout cokoliv od techna, house, junglu apod. Zahrál si po boku jak hvězd zahraničních, tak českých.

Vstupné – zdarma

Přístupnost akce – přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – velkokapacitní akce (více než 200 lidí, vysoká možnost fyzického kontaktu), hlasitá, možnost sezení, venkovní prostor

PořádáPrague Pride
Jsme nevládní nezisková organizace, pro kterou je na prvním místě člověk a jeho lidská důstojnost. Respekt a rozmanitost jsou naše základní hodnoty. Věříme v demokracii a právní stát založený na úctě k lidským právům. Naším posláním je utvářet respektující a bezpečné prostředí, ve kterém mohu být LGBT+ lidé sami sebou.

Pride Village – Stage