Workshop Moje tělo je moje

Místo: Pride House – stan

Workshop Moje tělo je moje vás seznámí s vizí celého projektu = každé tělo si zaslouží respekt bez ohledu na to jak vypadá a tématem bodyshaming.

Workshop Moje tělo je je jedinečný projekt v ČR. Upozorňujeme na škodlivost bodyshamingu a chceme změnit to, jak o sobě mluvíme a píšeme nejen na sociálních sítí. Provedeme vás jednotlivými tématy např. bodyshaming, vliv sociálních sítí, poruchy příjmu potravy a kde vyhledat odbornou pomoc. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet několik aktivit z připravovaného workshopu MTJM do škol, který rozjíždíme na podzim. Kolikrát jsme v dětství nebo i dospělosti slyšeli nevyžádaná hodnocení a zraňující komentáře?! Pojďme to změnit. Za svoje tělo neseme zodpovědnost jen my sami, není naší povinností vyhovovat představám jiných lidí. Společně vytvoříme respektující atmosféru, kde každé tělo si zaslouží respekt bez ohledu na to jak vypadá.

Moderátoři:
Helena Pravdová – lektorka a koordinátorka workshopů do škol
Adam Bednář – lektor MTJM a Nevypusť duši
Vojtěch Dvořák – koordinátor MTJM, lektor Prev-centrum, z.s. a Nevypusť duši.

Pořadatel: Moje tělo je moje

Projekt MTJM je nezisková iniciativa zabývající se v první řadě tématem body shamingu, odstranění jeho tabuizace a otevření diskuze o něm ve společnosti. Body shaming bolí a ubližuje. Proto je našim cílem vytvoření platformy nejen pro jeho oběti, ale především i pro edukaci těch, kdo se jej dopouští.
MTJM je safe space. Je to místo přijetí a pochopení. Je to iniciativa za uvědomělou a empatickou společnost. Co ale projekt není je adorace obezity.