Jeden svět: SK Lotus

Leak se narodil v ženském těle, ale odmala věděl, že je něco špatně. Sebral kuráž, ostříhal si vlasy, vyoutoval se před rodinou a přihlásil se do vysněného fotbalového klubu Lotus. Je to místo, kde mladí queer lidé z konzervativní kambodžské společnosti nacházejí pochopení. Leak se ocitá pod ochrannými křídly trenéra Vanna Sovanna, kterého tým láskyplně nazývá Pa Vann (taťka Vann). Ten bere genderovou pestrost jako něco přirozeného a pro hráčky*hráče není jen koučem, ale také přítelem a životním vzorem. Otázku identity však se svými svěřenci*kyněmi příliš neotevírá. Za mnohem důležitější považuje učit je obecně platným hodnotám, jako jsou spolupráce, disciplína a respekt.
V původním znění s českými a anglickými titulky.

Mezipatra na Prague Pride přinášejí osvěžující mix doprovodných diskuzí a filmových projekcí v prostorách Kasárna Karlín. Přijďte s námi diskutovat, bavit se, užívat si léta a hlavně si připomenout nezapomenutelnou atmosféru Mezipater.
Akce je pořádána ve spolupráci s festivalem Jeden svět.

Vstupné – dobrovolné

Přístupnost akce – vhodná i pro náctileté, přístupná se psem, bezbariérová

Vibe check – velkokapacitní akce (více než 200 lidí, vysoká možnost fyzického kontaktu), hlasitá akce, možnost sezení, venkovní prostor

PořádáMezipatra QFF
Mezipatra jsou největším queer filmovým festivalem ve střední a východní Evropě.

Kasárna Karlín

Prvního pluku 20/2