Zrzavého Malá Strana

Úterý 8/8
19:00 20:30
Setkávání
CZ
Neděle 13/8
19:00 20:30
Setkávání
CZ

Plachý muž, pábitel, ale také úspěšný propagátor vlastní tvorby. To byl Jan Zrzavý, jeden z nejčastěji reprodukovaných i falzifikovaných malířů předlistopadové éry. Vydejte se Malou Stranou ve stopách tohoto významného českého umělce s nezaměnitelným stylem a poznejte místo, které Zrzavému poskytovalo spoustu inspirace a kde mnoho let žil. Nejprve se zastavíte na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Pak zamíříte na Nový Svět k jeho prvnímu pražskému ateliéru a odtud na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel. Neočekávejte ale jen oslavnou ódu na umělce. Procházka Zrzavého Malou Stranou se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech. Průvodcem komentované vycházky je Michal Šedivý.

Vstupné – 260 Kč

Přístupnost akce – pouze pro 18+

Vibe check – komorní akce (do cca 30 lidí)

Moderuje – průvodce Michal Šedivý je nadšeným dobrovolníkem Open House Praha, umění a architektura jsou jeho velkou zálibou

PRAKTICKÉ INFORMACE:

  • Akce je zpoplatněna – 260 Kč. Kapacita je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem přes Goout na odkazu výše.
  • Místo srazu je u sochy E. Beneše na horní terase Loretánského náměstí při okraji parkoviště Ministerstva zahraničí (před Černínským palácem – adresa Loretánské nám. 5); na tomto místě je na dláždění připomínka zbořené kaple svatého Matouše.
  • Vycházka je fyzicky náročnější – mezi jednotlivými zastaveními jsou nutné delší přechody i výšlapy do kopce.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ nouze uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku, a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele Open House Praha, z. ú.
  • Na akci organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejího dokumentování a propagace.

PořádáOpen House Praha, z. ú.
Open House Praha, z. ú., je nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je probouzet v lidech zájem o město, jeho architekturu a veřejný prostor. Prohlídkami běžně nepřístupných budov a prostorů přináší Open House Praha přímý zážitek z architektury a umožňuje její poznávání v různých souvislostech. Kromě festivalu otevřených budov se organizace věnuje i celoročním programům pro širokou veřejnost, včetně akcí pro lidi s hendikepem a vzdělávacích aktivit pro děti a mladé dospělé.