#buďteslyšet Voices

Letos vedle tradičních Pride Voices pořádáme i edici #buďteslyšet Voices, která dává prostor mladým hlasům LGBT+ komunity. Poslechněte si názory, příběhy a nápady nastupující generace. Po inspirativní talk show proběhne panelová diskuse s mladými politiky a političkami o problémech, které pálí mladé LGBT+ lidi.

Karel Vladyka
Karel Vladyka (on/ona/oni) je umělec, moderátor a performer. Od roku 2018 vystupuje jako drag queen Just Karen v tanečních a divadelních představeních a na kabaretech Queeriety a Pinkbus. Ve svých vystoupeních využívá lip-sync, poezii a mluvené slovo. Právě na mikrofonu je Karen postrach a vysloužila si například prestižní cenu Kompot Song Roku 2020 za obhajobu písně Kylie Minogue. Věnuje se také psaní povídek a esejů, z nichž některé byly publikované na webu Vogue CS či v magazínu KYNK. Studuje na Akademii výtvarných umění v Praze a moderuje hotcast Pot na Radiu Wave.

Quang Luong
Quang Luong (on/jemu) je 25letý rozený Ostravák s vietnamskými kořeny, který žije momentálně šestým rokem v Praze. Pracuje jako inovační specialista v Asahi Europe & International, což zahrnuje i Plzeňský Prazdroj. Kromě toho je také spoluleaderem regionální a lokální zaměstnanecké skupiny LGBTQ+ v této společnosti. Quang vystudoval magisterský obor management a podniková ekonomika. Jeho diplomová práce se zaměřovala na téma rozmanitosti a inkluzivity (D&I) ve společnosti ŠKODA AUTO. Je také předsedou neziskové organizace Global Shapers Prague.

Haru Špindler
Haru (oni/jim) se zabývá vizuální tvorbou, hudbou a humanitními vědami. V Queer & Trans Youth CZ spravuje sociální sítě a discord server, poskytuje peer to peer konzultace, spolukoordinuje celý projekt, facilituje pravidelná offline i online setkání a věnuje se grafické tvorbě. V Trans*parent CZ spravuje sociální sítě, věnuje se grafické tvorbě, vzdělávání i volnočasu a specializuje se na témata nebinarity a intersex lidí.

Marcela Macháčková
Marcela Macháčková (ona/jí) je absolventka psychologie. V minulosti pracovala v kultuře, sociální práci a také jako výzkumnice v NUDZ. Je spoluautorkou výzkumu Být LGBTQ+ v Česku 2022. Nyní se pohybuje ve školství – vede queer vzdělávací programy Mezipatra na školách, působí jako školní psycholožka a je doktorandkou na PedF UK s výzkumem zaměřeným na oblast sexuální výchovy na 1. stupni ZŠ.

Sára Vašičková
Sára Vašičková (ona/jí) je studentka filmové vědy, fotografka a filmařka. V roce 2019 založila duhovou akci Slavex pride jako odpověď na homofobní komentáře směrované k jejímu rodnému městu. Je také členkou spolku Q-prostor Zlín, který pořádá queer akce ve Zlínském kraji.

Vstupné – zdarma, ale je potřeba rezervovat si vstupenku přes goout.net

Vibe check – možnost sezení, vnitřní prostor

Moderuje – Filip Titlbach (on/jemu)
Novinář Deníku N. Je autorem zpravodajsko-publicistického podcastu Studio N. Napsal knihu Byli jsme tu vždycky, která mapuje queer současnost v Česku. Získal několik rozhlasových cen a nominací na Novinářskou cenu a Křišťálovou lupu. Kniha dostala doporučení poroty Magnesie Litery v kategorii Publicistika. Otevřená společnost jej ocenila v anketě Genderman za „vyvolávání potřebné diskuze“. Dříve pracoval v Českém rozhlase, MF Dnes a regionálním Deníku. Věnuje se politice, sociálním a menšinovým tématům.

PořádáPrague Pride
Jsme nevládní nezisková organizace, pro kterou je na prvním místě člověk a jeho lidská důstojnost. Respekt a rozmanitost jsou naše základní hodnoty. Věříme v demokracii a právní stát založený na úctě k lidským právům. Naším posláním je utvářet respektující a bezpečné prostředí, ve kterém mohu být LGBT+ lidé sami sebou.

Divadlo na Prádle

Besední 487