Pride Parade

Podle studie doktora Flegra je v České republice více LGBT+ lidí, než Moraváků*Moravaček. A teď – co je tradiční? Pride je tradičnější, než si možná myslíte. Jeho tradice trvá již více než 50 let, od roku 1969, kdy do ulic New Yorku poprvé vyšli LGBT+ lidé hájit svá práva. Vyražte s námi v odkazu na naše předchůdce*kyně do ulic, abychom tak dali vědět, že chceme žít ve světě, ve kterém jsou hlavními hodnotami rovnost a respekt. Třeba cestou zboříme pár opresivních tradic a založíme nějaké nové.

PS: Folklórní a tradiční oděvy jsou v průvodu vítány!

Na Václaváku bude stage. Tak přijďte v čas

Sejdeme se v sobotu 12. srpna v 11:30 v dolní části Václavského náměstí. Během řazení bude na stagi na Václaváku hrát DJ Jan Witek, takže skvělá atmosféra bude od začátku. Honza se zároveň ujme role moderátora a poví vám všechny důležité informace k samotnému průvodu. Na trasu vyrazíme ve 12:30.

U našich stánků si také budete moci vyrobit svůj last-minute transparent do průvodu, podepsat petici za manželství pro všechny nebo se nechat nalíčit v make-up stánku. Pokud se budete chtít vyzdobit duhou, můžete to dohnat nákupem v jednom ze stánků Queer shopu – v nabídce budou LGBT+ vlajky, vějíře a další.

Trasa průvodu

Projdeme ulicí Na Příkopě, pak zahneme do ulice Celetná a dojdeme na Staroměstské náměstí. Z něj budeme pokračovat Pařížskou ulicí, přes Čechův most a po schodech do Letenských sadů a na pláň, kde bude stát Pride Park s hudebním programem na šesti různých stageích, hromada stánků nejen s jídlem a pitím, a nezapomenutelná atmosféra až do desíti večer.

Nad hlavami se vám jak anděl strážný bude vznášet několik SKY STAGEs s hudbou a z balkónu vám rozproudí krev v žilách a způsobem jí vlastním představí složení průvodu její veličenstvo Cuntessa Garbáge. Jejímu bystrému očku neunikne žádný hříšník, so you better watch out. POZOR: Má konfety a nebojí se je použít. Eko, samozřejmě. 😉

Udržitelnost a bezpečí na prvním místě. Ale hudba nesmí chybět

Hudba je tradiční součástí pride parade po celém světě. V loňském roce se mistr tesař trochu utnul a hudba nebyla dostatečně slyšet. Protože se ale dál snažíme vyhovět kulisám města, bezpečnostním opatřením i nárokům doby, která auta z center měst spíš odstraňuje, než by je přivážela, i letos pokračujeme v zakládání nové tradice. V průvodu na vás tak čeká celkem 7 stages, které zajistí jeho ozvučení.

Těšit se můžete na hlavní stage na Václavském náměstí, královský balkon s moderací nezaměnitelné Cuntessy, čtyři sky stages – hlasitá vysokozdvižná podia s DJs a při stoupání na schodech Letnou vám bude hrát naše Green stage na Stalinu.

Vezměte svoje tradice do průvodu

Pojďte s námi navázat na odkaz našich předků a říct, že pride je tradice a společně chceme budovat tradici rovnosti a respektu. Vezměte sebou svoje tradice, oblečte si oblečení, které se váže k vašemu regionu či vašim zvykům. Vyrobte si transparenty a řekněte, s jakými tradicemi chcete žít.

Na Letnou pomůže autobus

Poslední kousek trasy všem se sníženou schopností pohybu pomůžeme zdolat. Bezbariérový autobus bude přistaven pod schody na Letnou. Zastávku najdete za mostem vlevo. Autobus vás vysadí na Špejcharu, odkud se po rovině dostanete do Pride Parku.

Praktické informace

Možná se to nezdá, ale v centru Prahy umí být v létě pořádné horko. Nezapomeňte se chránit a vzít si s sebou dostatek pitné vody, pokrývku hlavy a namazat se opalovacím krémem. Pro případ deště u sebe prosím mějte připravené pláštěnky, ale deštníky nechte doma. V průvodu plném lidí se můžou snadno stát nebezpečnými. Zdravotní dozor bude na místě, neváhejte se na něj obracet. Pokud byste si nevěděli rady, kontaktujte náš organizační tým v reflexních vestách, přítomné zástupce*kyně Policie ČR nebo volejte linku 112. Toalety jsou přístupné v prostorách metra.

Řazení registrovaných skupin v průvodu

Do průvodu Prague Pride samozřejmě může přijít každý. Níže ale naleznete seznam velkých skupin (partneři festivalu, neziskové organizace, firmy apod.), které se nám přihlásily na naši výzvu předem. Tyto skupiny poslouží k lepší orientaci v průvodu.