Vylaďte outfity. 12. ročník festivalu Prague Pride je tu!

Vylaďte outfity. 12. ročník festivalu Prague Pride je tu!

Je to tady! Prague Pride 2022 už klepe na dveře a naše velkoměsto se na týden opět rozzáří barvami duhy. Letos si pro vás organizátoři a organizátorky připravili více jak 150 akcí a v sobotu 13. srpna po třech letech projde centrem velkoměsta Duhový průvod. Ten tradičně zamíří na Letenskou pláň, kde bude v Pride Parku pokračovat nabitým programem.


Program s nabídkou více jak 150 akcí
Letošní festival bude programově vskutku nabitý a uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky a návštěvnice. Na výběr bude z hudebních a divadelních představení, filmových projekcí, besed, výstav umění, přednášek, workshopů, pikniků a samozřejmě večerních parties. Festival zahájíme již tradičně pondělním koncertem v Pride Village na Střeleckém ostrově, kde bude jedním z hřebů večera vystoupení Adama Pavlovčina pod uměleckým jménem ADONXS. 
 
Z festivalového programu můžete vybírat na webu festival.praguepride.com/program , kde si můžete symbolickým srdíčkem označit akce, které nechcete zmeškat. 
 
#heartmatters
Až letos budete sdílet momentky z festivalu na sociálních sítích, nezapomeňte uvést starý dobrý hashtag #praguepride a k němu nově také #heartmatters, který je letošním claimem festivalu. Krom toho, že odráží nový vizuál festivalu, také symbolizuje osm miliard srdcí, která bijí po celém světě. Srdce je zároveň symbolem lidskosti, vzájemné lásky a života. Proto #heartmatters.
 
Hurá do průvodu! Poznámka: Bez aut
Po dvou ročnících bez průvodu jsme konečně zatlačili slzu a nasadili úsměv na tvářích, protože průvod je zpět. Jedinou z novinek, která možná mnohé z vás zaskočí, je fakt, že  bude bez aut. Rozhodli jsme se tak zejména kvůli trase průvodu, která vede historickým centrem města, a s ní spojené minimalizaci ekologického dopadu festivalu, která je pro nás důležitá. Pojizdnou zvukotechniku a hudbu jsme vyřešili přenosnými reproduktory na nákladních kolech a pochodovými kapelami. 
Sraz do průvodu je před polednem na Václavském náměstí, kde to od 11 hodin na stagi rozjede DJ Jan Witek. Čelo průvodu bude vycházet kolem 13:00 hod. z dolní části Václavského náměstí a zamíří nejprve na Staroměstské náměstí a Pařížskou ulicí dojde až na Čechův most. Zde průvod vyjde po schodech na Letenskou pláň a na lidi s handicapem zde bude čekat autobus, který je doveze do Pride Parku.
 
Vrchol festivalu: Pride Park na Letné 
Letos jsme neochudili ani sobotní program na Letné, kde bude rekordních šest stagí, na kterých se vystřídá řada hvězdných jmen, drag queens a DJs. Nově bude jedna z hudebních stagí v blízkosti Pražského metronomu. Pro ty, co se necítí na křepčení u pódia, jsme přichystali komunitní stage s komornějším programem.
 
Není suvenýr jako suvenýr
V letošním roce jsme přivedli na svět festivalový merch, který si budete moct pořídit na stáncích v Pride Village a o víkendu také na Letné. Většina merche pochází od českých dodavatelů a mysleli jsme také na ekologickou udržitelnost – trička a tašky nesou certifikacii od standardního Oeko-Tex přes Fair Wear Foundation až po Fairtrade. 
 
Myslíme také na vaši bezpečnost a zdraví a nechceme, abyste si jako suvenýr z festivalu odnesli špatnou vzpomínku nebo nějakou zdravotní komplikaci. Na všech festivalových místech proto bude rozmístěna dezinfekce, dostupná zdravotní péče díky přítomným zdravotníkům a zdravotnicím, kondomy a informativní letáky s preventivním opatřením od Světové zdravotnické organizace směrem k probíhajícímu onemocnění opičích neštovic. Všechna preventivní opatření jsou uvedena také na festivalovém webu.

Happy Pride, folks!