Zrzavého Hradčany a Malá Strana

Zrzavého Hradčany a Malá Strana

Procházka po Malé straně s Open House Praha, kde se pokusíme komplexně a v co nejširších souvislostech představit tvorbu a život velkého malíře Jana Zrzavého.

Plachý muž, pábitel, či také úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého, jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců 20. století.
Věděli jste, že jeho plátna patřila spolu s obrázky Josefa Lady k nejčastěji reprodukovaným dílům předlistopadového období a dnes jsou velmi populární i mezi falzifikátory? Kdo ale byl Jan Zrzavý?

Jednotné vstupné260 Kč

Procházka povede ve stopách Jana Zrzavého Malou Stranou, která mu posloužila jako velká inspirace, a kde mnoho let žil. Účastníci se ale nejprve zastaví na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Zamíří na Nový Svět k jeho prvnímu pražskému ateliéru a pokračovat budou na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel.

Zájemci by ale neměli očekávat oslavnou ódu na umělce. Procházka Zrzavého Malou Stranou se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech.

Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.

Podívejte se na videopozvánku na akci na Facebooku Open House Praha.

Pořádá: Open House Praha, z. ú.

Open House Praha, z. ú., je nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je probouzet v lidech zájem o město, jeho architekturu a veřejný prostor. Open House Praha přináší prostřednictvím prohlídek běžně nepřístupných budov a prostorů přímý zážitek z architektury a umožňuje tak její poznávání v různých souvislostech. Kromě festivalu otevřených budov se organizace věnuje i celoročním programům pro širokou veřejnost, včetně lidí s hendikepem a vzdělávacím aktivitám pro děti a mladé dospělé.

Loretánské náměstí

Loretánské náměstí