Záložka Pride

Čtvrtek 10/8
19:00 20:30
Literatura, Show
CZ

Nechte se unést do nápady překypujícího světa queer literatury, objevte, jak se v něm prolínají tradice a současnost a jak různé hlasy vyprávějí neskutečné příběhy. Zúčastněte se živého nahrávání podcastu Záložka Radia Wave. Knihkupkyně Ester Šebestová a překladatelka Sylva Ficová vám představí rozmanitost této literární oblasti i různé žánry a styly queer literatury. A bude se diskutovat o jejich vlivu na současnou literární scénu. Přijďte se inspirovat a objevit knižní poklady, které nám queer literatura nabízí. Akce je určena nejen těm se zájmem o queer tematiku, ale i pro ty, kdo jen hledají zajímavé tipy ke čtení.

Vstupné – dobrovolné

Vibe check – komorní akce (do cca 30 lidí), vnitřní prostor

ModerátorJakub Pavlovský, moderátor pořadu Záložka na Radiu Wave

Hosté*ky
Ester Šebestová
– vedoucí pražského knihkupectví (http://www.h7o.cz/knihkupec-muze-dovest-cloveka-k-cetbe/)
Sylva Ficová – přední česká překladatelka, která má na kontě přes dvacet titulů, od populárně naučné literatury, přes tu uměleckou až po poezii

PořádáOdnaproti ve spolupráci s Rádio Wave
Platforma Odnaproti má za cíl zviditelňovat současnou, převážně nemainstreamovou, českou LGBT+ literaturu a dávat prostor LGBT+ autorům. Webové stránky jsou pak prostorem pro publikování tvorby a uvádění novinek z nevelkého světa české LGBT literatury. Výraznou součástí jsou pravidelné literární večery.