Škola tanga

Škola tanga

Škola tanga s Patricii a Javierem ze studia Tangonexion Praha.

Tango je „staré, ale mladé a hlavně živelné“ stále roste a vyvíjí se uvnitř pulzujícího Buenos Aires, v chaosu města prahne po vroucném objetí! Je to něco jiného než jste si mysleli. Tango, je tanec objetí, doteku a vyjádření vašich pocitů. Jde o tělesné spojení, ale víme, že tango je mnohem víc. Tango symbolizuje spojení dvou osob. 

Toto spojení vyžaduje, aby dvě osoby našly prostřednictvím objetí médium k tanci. Tango je svým způsobem velmi intimní okamžik. 

Tango tango je ale také příležitostí k nalezení sebe sama. Přes objetí přijímáme odraz od měnících se partnerů, abychom zmapovali svou vlastní lidskost. To vyžaduje ne jen bravurní techniku, ale také velmi zásadní kuráž, být upřímný, být sám sebou, otevřít se, a dokázat se přes to všechno prokousat a vypořádat se tím, a pak upřímně sdílet.

Dá se říct, že tango je souhra svobody a intimity, nezávislosti a blízkosti, vedení a následování, dávání a přijímání. 

Pořádají: Patricie a Javier Antar, Studio Tangonexion Praha 

Tango je pro nás „trance“ v páru. Jako profesionální tanečníci vás můžeme naučit, jak lze a je třeba připravit tělo i mysl. Vy se potom budete moci bytostně a bezmyšlenkovitě ponořit do vroucného objetí. Tanec v páru se pak stane upřímnou komunikací a vzájemně hravou výzvou bez závislosti.

Patricie Antar Poráková studovala v Barceloně poetiku těla Jacquese Lecoqa a řadu rozličných tanečních disciplín, byla přední členkou význačných souborů fyzického divadla jako Farma v Jeskyni. Kromě Evropy pracovala jako performerka a tanečnice na kulturních expedicích v Mexiku, Argentině, Kolumbii, Brazílii a Peru. V r. 2011 získala nominaci na cenu Tanečnice roku a vytvořila tango představení Quilombo. V tu dobu za tangem přesídlila do Buenos Aires. Zdokonalovala své tango a překládala texty tangových skladeb proslulých lunfardem. Společně s Esqualo kvintetem vytvořili taneční představení Misterio del Angel. S Lenkou Vagnerovou Company vytvořila představení María de Buenos Aires pro divadlo ABC. Tančí také se sólisty jako jsou Radek Baborák nebo Ladislav Horák, FOK. S Javierem Antarem založili výukovou metodu a školu tanga, Tangonexion, která teď sídlí v Praze.

Javier Matías Antar pochází ze severozápaní Patagonie, blízko hranic s Chile. V mládí byl úspěšným sportovním gymnastou. Tango začal tančit v Buenos Aires v r. 1996 a o dva roky později se setkal s Gustavem Naveirou a stal se jedním z hrstky jeho tehdejších žáků. Díky pevným a hlubokým znalostem improvizační techniky pochopil význam vědomého tréninku, který mu umožnil najít svůj vlastní přístup k tangu, z něhož se vyvinul jeho osobitý taneční styl. Působil v New Yorku, Chicagu, Torontu, Berlíně a již 20 let vystupuje na věhlasných tango festivalech po všech kontinentech. Javier ztvárnil hlavní roli v představení María de Buenos Aires pro divadlo ABC v režii Lenky Vagnerové. 

Školu tanga jsem pro vás připravili za podpory Velvyslanectví Argentiské republiky.

Pride Village