Pride Afterpiknik ve Village

Neděle 14/8
12:00 21:00
Hudba, Setkávání
CZ, EN
Pride Afterpiknik ve Village

Zapomeňte na česnečku a vyprošťováky, po pridové sobotní party vás na nohy postaví menu z našeho duhového pikniku. Potkejte se s přáteli, najezte se a odpočiňte si. Bude sladké, bude slané, bude nealko, pro odvážné i alko. Užijte si poslední pridový den, než se zase na rok rozloučíme.

Od půl jedné si k tomu zahrajete sami na interaktivní jukeboxu, ale pak tóny převezmou luxusní DJs a intepreti.

Nedělní odpolední piknik a večer ve Village moderuje Jan Witek.

Vystoupí:

  • Muňeki77a (AG)
  • Viktor Palák (CZ)
  • Valentina Sandoval (CZ, AG)
  • Never Sol (CZ)
  • SLIPY (CZ)

12:30 | Jukebox

13:30 | Muñeki77a

Muñeki77a je alter ego, které si během karantény vymyslela Naomi Preizler, aby vytvořila nový disruptivní zvuk, který mísí punk s nu metalem, hyperpopem a trapem, hraje si s protikladnými pojmy temnoty a nevinnosti, hrůzy a sladkosti a vytváří tak dílo plné ironie a černého humoru, které posiluje postavení žen a jde proti kocifikaci a machismu. Texty, které se pohybují od duševního zdraví až po explicitní empowerment, konzumuje dospívající publikum mezi 12 a 25 lety. Do povědomí latinskoamerického publika se dostala v roce 2019 po virální písni „Fama de Puta“ (pověst děvky), která přesáhla 5 milionů zhlédnutí na YouTube, a díky sociálním médiím a spojení s TikTokem, na němž má více než 300 tisíc sledujících, kteří ji sledují pro její jedinečný hudební a vizuální styl a její zkušenosti mezinárodní modelky, a řadí ji mezi nejrozporuplnější argentinské umělce současnosti. Muñeki77a vystudovala multidisciplinární umění v New Yorku i Tokiu, kde žila jako modelka, se sama věnuje výtvarnému umění, líčení a kostýmům vlastních audovizuálních produkcí, jimiž inspiruje tisíce teenagerů. Vystupovala na festivalech jako Lollapalooza Argentina, Virtual Burning Man a letos vystoupí na Primavera Sound Argentina. V Buenos Aires také zahajovala koncerty Dua Lipa, Zary Larsson a Pussy Riot. Se svými singly a EP získala řadu nominací na Gardelovy ceny v Argentině a v roce 2019 byla mezinárodní tváří pro Converse mezi Milly Bobby Brown a dalšími umělci.

14:00 | Viktor Palák (CZ)

Viktor Palák je spoluautorem Modelářů na Radiu Wave, kromě tvrdých kytar ale miluje i Years & Years. V hudbě s gustem zkoumá její nejtemnější zákoutí, ale stejně rád vozí do Prahy současný pop pod hlavičkou Fource Entertainment. Pro MFF Karlovy Vary vybírá experimentální filmy v sekci Imagina, pro Letní filmovou školu hudebníky a hudebnice, kteří doprovází němé filmy.

16:30 | Valentina Sandoval (CZ, AG)

Valentina Sandoval je argentinská hudebnice žijící v Praze. Svými písněmi zve, ať se necháte unášet zasněnými melodiemi o lásce a poezii, v nichž se mísí rock s alternativním popem.

Valentina představí své album s kompletní kapelou, vystoupí s kytaristou Pablem Rulosem, klávesistou Roksanem Mandelem, standup basistou Guillermem Acostou a bubeníkem Adamem Urbanem.

17:30 | Never Sol (CZ)

Navrstvené plochy syntezátorů plné melancholie, snové melodie utopené v tunách reverbu a plný ač křehký sametový vokál. Hudba Never Sol se rozpouští v ambientních zvukových hladinách, ale řeže hluboko pomocí zkreslených a ruchových elementů. Silný vztah k písničkářství, spletité akordické postupy, syntezátory a hlas, to jsou základní kameny tvorby Never Sol.

Never Sol vydala dvě studiová alba Chamaleo (2018) a Under Quiet (2013). V roce 2014 bylo její debutové album vydáno v celosvětové reedici německým experimentálním labelem Denovali Records. Zúčastnila se Red Bull Music Academy v Tokiu, absolvovala kurz hudební produkce na Columbia University NY, koncertuje s projetkem FLOEX a věnuje se skladbě a sound designu pro současné taneční performance a představení. Je také moderátorkou ČRo Vltava.

19:00 | SLIPY (CZ)

Djské duo SLIPY vzniklo před rokem s chutí hrát klubovou elektronickou hudbu. Slipy jsou spojením Vikiho Valdy a Michaela Koko, kteří jsou už několik k vidění na pražské queer taneční scéně. Na své pravidelné akci v Patrech v Krymské přinášejí každý měsíc výběr elektronické hudby od klubového housu, přes tech-, progressive až po techno. Slipy mají rádi temné songy stejně jako vokály, a velmi rádi se vyhnou komerci. Během večera proplouvají hudebními styly a rozhodně vás nenechají sedět v klidu.

Pride Village