Přes práh: Anti-gendrem proti manželství pro všechny páry

Místo: Pride Life – Divadlo U Valšů

Kde se vzala „genderová ideologie“ a kdo za ni stojí? Jak to souvisí s manželstvím pro všechny páry? Debata o anti-gender hnutí nejen v Česku.

„Kdo má zdravý rozum, tak tomu je jasné, že LGBTQIA a genderová agenda, která přišla z USA a nyní je mohutně protlačována i EU, má za cíl další rozvrácení západní společnosti, ale je také součástí depopulačních snah…,“ i takto se dnes straší slovem „gender“ nejen na internetu. Jak se z genderu stala tzv „genderová ideologie“? Kdo za genderovou ideologií skutečně stojí a čí je to vlastně agenda? Kde a kdy se vzala tato agenda u nás v Česku? Proč a s jakým cílem se stala nástrojem ultrakonzervativní „kulturní války“ strašení lidí a rozdělování společnosti?

Proč díky tzv. genderové ideologii nemáme v Česku zatím manželství pro všechny páry? Panelová debata s lidmi, kteří téma gender a anti-gender hnutí zkoumali, píší o něm v médiích nebo vědí, jaký má dopad na pokrok společnosti a běžný život lidí a především LGBT+ lidí v naší zemi.

Moderuje: Filip Milde (PR manažer iniciativy Jsme fér)

Pořadatel: Jsme fér a Queer Geography

Iniciativa Jsme fér usiluje o uzákonění manželství pro gay a lesbické páry. Myslíme si, že je čas to změnit.

Spolek Queer Geography je skupinou expertů, vědeckých, pedagogických a odborných pracovníků, ale i dalších osob které pojí zájem o mezioborové porozumění a studium lidské sexuality (sexualit), genderové identity (identit) a problematiku, která s nimi souvisí.