Plánování duhové rodiny

V čem jsou děti z duhových rodin jiné? Každé z nich je plánované. A tohle plánování někdy trvá opravdu dlouho. Gay a lesbické páry se nejprve musejí rozhodnout, jak bude jejich rodina vypadat. Volba správného rodičovského modelu je klíčová pro šťastný život dítěte, jeho biologických i sociálních rodičů, ale i širší rodiny. Během diskuze se dozvíte, jaká jsou úskalí a výhody jednotlivých rodinných uspořádání, a doptáte se na vše, co vás zajímá. Akcí provází a na vaše dotazy odpoví Tereza Kadlecová, která v Prague Pride vede Rodičovskou přípravku.

Vstupné – zdarma

Vibe check – vyžaduje interakci s publikem nebo ostatními zúčastněnými, možnost sezení, vnitřní prostor

Moderuje
Tereza Kadlecová pro Prague Pride vede a facilituje kurzy rodičovské přípravky pro LGBT+ páry, které plánují založit rodinu. Pořádá setkání pro sociální mámy a je jednou z autorek brožury pro duhové rodiče „Ona a Ona plánují rodinu“. O postavení duhových rodin mluví na festivalech, univerzitách i v médiích. Inspiraci čerpá nejen z četných kontaktů s duhovými rodinami, ale i ze své vlastní zkušenosti. S partnerkou a spřáteleným párem gayů společně vychovávají dva syny. Dále se věnuje oblasti vzdělávání, především otázkám diverzity a inkluze LGBT+ lidí na pracovišti.

PořádáPrague Pride vzdělávání
Jsme profesionálním partnerem pro každého, kdo chce pracovat na vytváření bezpečného prostředí pro LGBT+ lidi. Pomáháme překonávat předsudky a stereotypy, včetně zvnitřnělé homofobie a transfobie.

Pride House – Kino

Štěpánská 35