Jeden svět: Sirény

Jeden svět: Sirény

Projekce filmu Sirény o trashmatalových holkách z Libanonu. Film je součástí projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět.

Dívčí thrashmetalová kapela Slave to Sirens z Bejrútu je pro západní publikum senzací. Ve své domovině však působí jako enfant terrible. Většinová libanonská společnost má problém nejen s hudebním stylem, ale také se sexuální orientací některých z hudebnic. Vedle odsudků společnosti a turbulentní politické situace v zemi se drama vkrádá i do vztahů uvnitř kapely. Film je součástí projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět.

Sirény (Rita Baghdadi, USA, Libanon, 2022, 78 min.)

Projekce v rámci Mezipater na Prague Pride.

Pořadatel: Mezipatra a Jeden svět

Jeden svět, jeden z největších festivalů dokumentárních filmů o lidských právech, se koná v Praze, dalších 25 městech České republiky a v Bruselu. Festival se zaměřuje na lidská práva, sociální, politická a environmentální témata. JS nabízí debaty, virtuální realitu, promítání pro školy, East Doc Platform pro filmové profesionály. Distribuuje dokumenty prostřednictvím vlastního VOD a projektu komunitních projekcí Promítej i ty! (nabízí filmy zdarma komukoli v České republice k veřejnému promítání).

Kasárna Karlín

Prvního pluku 20/2