Jak na mikroagrese

Workshop zaměřený na mikroagrese o tom, jak je identifikovat a co s nimi, když na ně narazíme.

Mikroagrese se často jeví jako kompliment nebo vtip, ale obsahují skrytou urážku skupiny lidí. Často míří zejména na ty genderově, sexuálně nebo vztahově rozmanité. Mohou to být poznámky, otázky nebo činy, které bolí, protože mají co do činění s příslušností člověka ke skupině, která je diskriminována nebo podléhá stereotypům.
Předmětem workshopu zaměřeného na mikroagrese bude zejména to, jak je identifikovat a co s nimi, když na ně narazíme. Budeme si povídat o tom, jak je poznáme, jaké s nimi máme zkušenosti nebo jak si s nimi poradit. Součástí bude také sehrávání scének s cílem podívat se na věc z různých úhlů pohledu a dojít k výsledku, který nám přijde v dané situaci nejlepší možný.
Workshop pod hlavičkou poradny sbarvouven.cz povedou:
Karel Pavlica – odborný pracovník ve vzdělávání působící v Prague Pride, Národním pedagogickém institutu nebo na FSS Ostravské univerzity, mentor poradny sbarvouven.cz
Jana Soukupová – krizová interventka Linky Bezpečí, odborná garantka poradny sbarvouven.cz, koučka a lektorka soft skills

Pořadatel: Sbarvouven.cz

Online poradna sbarvouven.cz je tady pro všechny, kdo s námi chtějí mluvit o čemkoli, co se týká LGBTQI+ témat. Nezáleží na tom, kolik ti je nebo odkud jsi. Věříme tomu, že na žádnou složitou nebo těžkou věc nemusí být člověk sám.