Jak čelit homofobním útokům a jak jim předcházet

Místo: Pride Life – Dřevák

Workshop zaměřený na prevenci předsudečného násilí, vyrovnávání se s dopady homofobních a transfobních útoků i jejich možné právní řešení.

Co dělat, když se staneme terčem homofobního nebo transfobního násilí? Máme to hlásit? Jak a kam? Na co si máme dát pozor? Jak se postarat o vlastní zdraví a pohodu? Jak se můžeme zabezpečit a nedat hejtrům šanci? Na tyto a mnohé další, ale i na tvoje vlastní otázky ohledně předsudečného násilí odpoví právní a sociální pracovníci*ce Poradny Justýna. Prostor bude věnován otázce bezpečnosti a prevence předsudečného násilí bez zbytečného omezování se. Podíváme se na nejčastější potřeby obětí násilí a cesty, jak tyto potřeby naplnit. Ukážeme si možnosti právního řešení útoků i to, jaká práva oběti násilí mají a jak se jich mohou domoci.

Pořadatel: In IUSTITIA, o.p.s.

In IUSTITIA je nezisková organizace zabývající se problematikou předsudečného násilí. Provozuje Poradnu Justýna, která obětem předsudečného násilí z celé republiky poskytuje bezplatné sociální a právní poradenství a právní zastoupení.