Hedwig and the Angry Inch + debata

Hedwig and the Angry Inch + debata

Filmové zpracování kultovního příběhu rockové zpěvačky z Berlína, která cestuje se kapelou po USA, vypráví svůj životní příběh a sleduje bývalého milence, který jí ukradl písně.

Základní vstupné179 Kč
Přístavky155 Kč

Hedwika se původně narodila jako Hansel, chlapec z Východního Berlína. Zde se zamilovala do vojáka z americké posádky a plná víry ve společný život plný lásky podstoupila operaci změny pohlaví. Chirurgický zákrok se však nepovedl a Hedwika zůstala stát na pomezí mezi mužstvím a ženstvím. Opuštěná všemi odchází do Kansaského zábavního parku, aby se zde ukryla před světem. Nalezne zde však svůj osud a stane se rockovou hvězdou. Termíny jejího turné se shodují s termíny arénové rockové hvězdy Tommyho Gnosise, chlapce s velkýma očima, který kdysi Hedviku miloval – ale pak utekl se všemi jejími písněmi.

Hedwig and the Angry Inch je kultovní, původně divadelní queer příběh z USA, který dobyl celý svět. Naprosto unikátní postava Hedwig, stejně jako její ikonická image, se stala symbolem hledání a budování vlastní identity a překonávání nejen životních překážek, ale také sebe sama.

Po filmu následuje debata s Romanem Tomešem, který Hedwig ztvárnil v českém divadelním zpracování.

Hosté debaty:

  • Roman Tomeš
  • Vendula Příhodová
  • Pavel Košatka (režisér inscenace)
  • Petr Soukup (autor českého přebásnění)

Moderuje: Jakub Kos

Pořadatel: Edison FilmHub

Edison FilmHub je butikové kino a kavárna v centru Prahy. Kromě kvalitních filmů a pravidelných podnětných diskusí nabízí také občerstvení, a to to nejlepší od lokálních dodavatelů. Edison Filmhub sídlí v Jeruzalémské ulici, pár kroků od Jindřišské věže, ve stylové funkcionalistické budově, kterou navrhl pražský architekt F. A. Libra.

Edison FilmHub

Jeruzalémská 1321/2