Duhový průvod

Lidé v duhovém průvodu

Sobotní průvod je vrcholem celého týdne Prague Pride, na který se kvůli pandemické pauze těšíme už tři roky. Queer lidi a jejich allies vyjdou do ulic, abychom si společně užili den plný lásky a respektu k odlišnostem. Tohle je den, kdy opravdu každý z nás může odhodit přetvářku a být tím, kým se skutečně cítí být!

Na Václaváku bude stage. Tak přijďte v čas

Sejdeme se v 11:30 v dolní části Václavského náměstí. Během řazení bude na stagi na Václaváku hrát DJ Jan Witek, takže skvělá atmosféra bude od začátku. Jan se zároveň ujme role moderátora a poví vám všechny důležité informace k samotnému průvodu. Na trasu vyrazíme kolem 13:00.

U našich stánků si také budete moci vyrobit svůj last-minute transparent do průvodu, podepsat petici za manželství pro všechny, nechat se nalíčit v make-up stánku a rozdávat se budou i nealko nápoje od našeho hlavního partnera Coca Coly.

Trasa průvodu

Projdeme ulicí Na Příkopě, na náměstí Republiky pak zahneme do ulice Celetná a dojdeme na Staroměstské náměstí. Z něj budeme pokračovat Pařížskou ulicí, přes Čechův most a po schodech do Letenských sadů a na pláň, kde bude stát Pride Park s hudebním programem na šesti různých stageích, hromada stánků nejen s jídlem a pitím, a nezapomenutelná atmosféra až do desíti večer.

Nad hlavami se vám jak anděl strážný bude u Prašné brány vznášet její veličenstvo Cuntessa Garbáge, která vám rozproudí krev v žilách a způsobem jí vlastním představí složení průvodu. Jejímu bystrému očku na jeřábu neunikne žádný hříšník, so you better watch out. Kdo se nebude bavit, toho čeká hněv Cuntessin! POZOR: Má konfety a nebojí se je použít. Eko, samozřejmě. 😉

Udržitelnost a bezpečí na prvním místě

Zodpovědnost vůči životnímu prostředí i bezpečnost našich návštěvníc*ků je pro nás důležitá, a proto bude letošní průvod bez aut. Díky tomu si můžeme užít jedinečnou trasu vedoucí přímo historickým centrem Prahy. I bez vozů bude o zábavu postaráno. Těšit se můžete na party, hudbu a show, jako ji znáte z minulých let!

Kdo to neujde, může na balkon. Na Letnou pomůže autobus (přístupnost)

Jelikož nemáme v průvodu auta a naše trasa vede historickým centrem, nesmíme mít ani vláček, který mohli v minulých letech využívat senioři*ky nebo rodiny s malými dětmi. Našli jsme ale řešení. Pro lidi, kteří by celou trasu neušli, jsme domluvili přístup na balkon Právnické fakulty UK. Budou odtud mít skvělý výhled na celé procesí a nepřijdou o naši hrdou atmosféru. Na balkon můžete od 13:00 do 14:30.

Jak se dostat na balkon: Do budovy vejdete hlavním vstupem. V atriu se dáte po schodech nahoru a zpět nad hlavní vchod, kde najdete dveře na balkon. Můžete jít po pravé i levé straně. Místo je přístupné také výtahem. Vše je označeno cedulemi.

Tip pro lidi na invalidním vozíku: Balkon má relativně vysoké zábradlí. V sedě z přes něj není vidět. Lidem na invalidním vozíku doporučujeme zůstat na vyvýšené platformě před vstupem do budovy.

Na poslední kousek trasy, tedy přes Čechův most, se k nám mohou lidé z balkonu připojit a za ním se nechat na Letnou vyvézt. Bezbariérový autobus bude přistaven pod schody na Letnou pro všechny se sníženou schopností pohybu. Zastávku najdete za mostem vlevo. Autobus vás vysadí na Špejcharu, odkud se po rovině dostanete do Pride Parku.

Řazení registrovaných skupin v průvodu

Do průvodu Prague Pride samozřejmě může přijít každý. Níže ale naleznete seznam velkých skupin (partneři festivalu, neziskové organizace, firmy apod.), které se nám přihlásily na naši výzvu předem. Tyto skupiny poslouží k lepší orientaci v průvodu, každé z čísel 1-16 bude navíc doprovázeno organizovanou hudební produkcí. Pořadí externích skupin v průvodu bylo losováno.

1Vodafone
2Help Ukraine
2AS barvou ven
3Jsme fér
3ATik Tok
3BLevi’s
3CMama Shelter
3DŠkoda auto
4Ara Art
4ANěmecké velvyslanectví v Praze
4BVelvyslanectví USA v Praze
4CBritish Council
5Milion chvilek pro demokracii
5AArgentinské velvyslanecví
6Fuck cancer
6AQTY / Transparent
7Silk & Steel
7AAsexuaLOVE
8Artivist lab
8AČlověk v tísni
9Prague Bears
9AKonsent
9BQueer liberation instead of rainbow capitalism
9CCharlie, z.s.
10MSD Czech republic
10ALogos
10BMicrosoft
10CIkea
11Brno Pride Week
11AStrana Zelených
11BČeská Pirátská Strana
11CHnutí Starostové a Nezávislí
11DVolt Czechia & Pulse for Europe
12Johnson & Johnson
12ASvaz průmyslu a dopravy ČR
12BAmazon
13Techno 4 Pride
13APatra
13B
13CROZKOŠ bez RIZIKA
14Feminist Anti-War Resistace
14ABlok proti pinkwashingu a kapitalismu
15SAP
15AAccenture
16Exxon Mobil

Václavské náměstí