Americko-britský koncert LGBT+ skladatelů – Klasika u Wericha

Program koncertu pro festival Prague Pride zahrnuje písně z klasických písňových cyklů, operní árie a muzikálové písně, tedy nabízí pestrý až duhový obraz, co je americká a britská „klasika“. Mnohá z těchto děl byla napsána LGBT+ skladateli, program je však neuvádí izolovaně, ale jako součást celku. Na propojení s Werichovou vilou poukazuje zajímavý fakt, že překlad muzikálu Divotvorný hrnec vytvořili Jiří Voskovec a Jan Werich.

Zazní například skladby:
B. Britten: A Charm of Lullabies
L. Bernstein: I Hate Music
L. Lehmann: Bird Songs (výběr)
E. Smyth: výběr písní
G. Gershwin: Summertime (Porgy a Bess)
G. Gershwin: výběr písní
F. Loewe: Wouldn’t it be loverly?, I could have danced all night / Chtěla bych tančit jen (My Fair Lady)
B. Lane: Skřivánku náš (Finian’s Rainbow / Divotvorný hrnec)
L. Weber: Wishing you were, Angel of Music (Fantom opery)
L. Bernstein: Tonight (West Side Story)

Koncert se odehrává na pražské Kampě, v zahradě Werichovy vily s jedinečným geniem loci. V případě nepřízně počasí se akce přesouvá do útulného podkroví vily. Určitě potěší jak milovníky*ice klasiky, tak ty, kteří*ré její krásu teprve objevují.
Více informací zde

Vstupné – předprodej online a na pokladně Werichovy vily: dospělí 390 Kč, student/senior 65+/držitel ZTP/P 290 Kč, na místě v den konání: dospělí 490 Kč, student/senior 65+/držitel ZTP/P 390 Kč

Přístupnost akce – vhodná i pro děti a náctileté, bezbariérová (lidé na vozíčku se mohou koncertu zúčastnit za pěkného počasí, tedy na zahradě Werichovy vily, prostor v podkroví není bezbariérový)

Vibe check – možnost sezení, venkovní (popřípadě vnitřní) prostor

Moderuje – Aleš Navrátil, ředitel festivalu Klasika u Wericha

Pořádá9 Sagittarii, s. r. o.
Společnost 9 Sagittarii vznikla v roce 2021, aby navázala a rozvíjela aktivity umělecké platformy sagittario.cz, která se primárně zaměřuje na podporu výjimečných mladých umělců klasické hudby. Největším počinem této platformy jsou hudební slavnosti Klasika u Wericha na zahradě Werichovy vily v Praze a Ozvěny Klasiky u Wericha, které se doposud konaly mimo Prahu v Jihlavě, Třeboni a v Chřibské, na Islandu (Reykjavík) a v USA (Chicago, Cedar Rapids, Spillville).

Werichova vila

U Sovových mlýnů 501